Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 20:30

Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku

W najnowszym sprawozdaniu finansowym firma Ubisoft ujawniła, że w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku ma zamiar wydać aż trzy niezapowiedziane jeszcze wysokobudżetowe tytuły.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Dla pracowników wewnętrznych zespołów deweloperskich Ubisoftu szykuje się pracowite kilka najbliższych miesięcy. W najnowszym sprawozdaniu finansowym francuskiego giganta pojawiła się informacja, że do końca fiskalnego 2020 roku wypuści on cztery wysokobudżetowe gry. Tytuł i datę premiery jednej z nich zdążyliśmy już poznać – to Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint, który trafi na sklepowe półki 4 października. Nie wiemy jednak, czym są pozostałe trzy produkcje, które zadebiutują w ostatnim kwartale fiskalnym – a więc pomiędzy 1 stycznia a 31 marca.

Ghost Recon: Breakpoint to zaledwie jedna z czterech gier z segmentu AAA, które wypuści Ubisoft do końca marca 2019 roku. - Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku - wiadomość - 2019-05-15
Ghost Recon: Breakpoint to zaledwie jedna z czterech gier z segmentu AAA, które wypuści Ubisoft do końca marca 2019 roku.
Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku - ilustracja #2

Jednym z tytułów Ubisoftu, które spodziewaliśmy się zobaczyć w bieżącym roku, była piracka gra akcji Skull & Bones. W sprawozdaniu finansowym nie ma o niej jednak nawet wzmianki. Deweloperzy ujawnili bowiem, że produkcja została po raz kolejny opóźniona, i nie pojawi się na E3.

Ze względu na obfitość marek, jaką dysponuje Ubisoft, ciężko wytypować jakiekolwiek „pewniaki”. Francuzi już zapowiedzieli, że kolejnej odsłony nie doczeka się w tym roku Assassin’s Creed, zazwyczaj debiutujące jesienią – może więc jego premiera zostanie przesunięta o parę miesięcy i ukaże się właśnie między styczniem a marcem? Od pewnego czasu pojawiają się też doniesienia o trzeciej części Watch Dogs, która według plotek miała zostać zaprezentowana podczas ostatniego E3. Warto również pamiętać o pogłoskach na temat nowego Splinter Cella, którego istnienie ujawnił niedawno dyrektor kreatywny studia – choć przedstawiciele Ubisoftu zapewniają, że „tylko żartował”. A przecież jest jeszcze możliwość, że któryś z tych trzech tytułów wcale nie okaże się kontynuacją, a całkowicie nową marką.

Na szczęście niepewność na temat planów francuskiej firmy najprawdopodobniej nie potrwa długo. Za niecały miesiąc rozpoczną się targi E3 w Los Angeles, a ich częścią będzie tradycyjnie konferencja Ubisoftu. Na razie wiemy, że zaprezentowane na niej zostaną Ghost Recon: Breakpoint oraz Beyond Good & Evil 2, natomiast reszta programu pozostaje zagadką. Trzy niezapowiedziane tytuły z segmentu AAA sugerują jednak, że podczas pokazów Ubisoftu na pewno nie będziemy się nudzić.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft