Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2019, 20:30

Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku

W najnowszym sprawozdaniu finansowym firma Ubisoft ujawniła, że w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku ma zamiar wydać aż trzy niezapowiedziane jeszcze wysokobudżetowe tytuły.

Dla pracowników wewnętrznych zespołów deweloperskich Ubisoftu szykuje się pracowite kilka najbliższych miesięcy. W najnowszym sprawozdaniu finansowym francuskiego giganta pojawiła się informacja, że do końca fiskalnego 2020 roku wypuści on cztery wysokobudżetowe gry. Tytuł i datę premiery jednej z nich zdążyliśmy już poznać – to Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint, który trafi na sklepowe półki 4 października. Nie wiemy jednak, czym są pozostałe trzy produkcje, które zadebiutują w ostatnim kwartale fiskalnym – a więc pomiędzy 1 stycznia a 31 marca.

Ghost Recon: Breakpoint to zaledwie jedna z czterech gier z segmentu AAA, które wypuści Ubisoft do końca marca 2019 roku. - Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku - wiadomość - 2019-05-15
Ghost Recon: Breakpoint to zaledwie jedna z czterech gier z segmentu AAA, które wypuści Ubisoft do końca marca 2019 roku.
Ubisoft wyda trzy gry AAA w pierwszym kwartale 2020 roku - ilustracja #2

Jednym z tytułów Ubisoftu, które spodziewaliśmy się zobaczyć w bieżącym roku, była piracka gra akcji Skull & Bones. W sprawozdaniu finansowym nie ma o niej jednak nawet wzmianki. Deweloperzy ujawnili bowiem, że produkcja została po raz kolejny opóźniona, i nie pojawi się na E3.

Ze względu na obfitość marek, jaką dysponuje Ubisoft, ciężko wytypować jakiekolwiek „pewniaki”. Francuzi już zapowiedzieli, że kolejnej odsłony nie doczeka się w tym roku Assassin’s Creed, zazwyczaj debiutujące jesienią – może więc jego premiera zostanie przesunięta o parę miesięcy i ukaże się właśnie między styczniem a marcem? Od pewnego czasu pojawiają się też doniesienia o trzeciej części Watch Dogs, która według plotek miała zostać zaprezentowana podczas ostatniego E3. Warto również pamiętać o pogłoskach na temat nowego Splinter Cella, którego istnienie ujawnił niedawno dyrektor kreatywny studia – choć przedstawiciele Ubisoftu zapewniają, że „tylko żartował”. A przecież jest jeszcze możliwość, że któryś z tych trzech tytułów wcale nie okaże się kontynuacją, a całkowicie nową marką.

Na szczęście niepewność na temat planów francuskiej firmy najprawdopodobniej nie potrwa długo. Za niecały miesiąc rozpoczną się targi E3 w Los Angeles, a ich częścią będzie tradycyjnie konferencja Ubisoftu. Na razie wiemy, że zaprezentowane na niej zostaną Ghost Recon: Breakpoint oraz Beyond Good & Evil 2, natomiast reszta programu pozostaje zagadką. Trzy niezapowiedziane tytuły z segmentu AAA sugerują jednak, że podczas pokazów Ubisoftu na pewno nie będziemy się nudzić.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.