Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2020, 09:19

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Final Fantasy XV MMORPG

Firma Square Enix ma w planach MMORPG w uniwersum Final Fantasy XV, które zmierza na urządzenia mobilne. Projekt wykorzysta silnik Unreal Engine 4.

Z materiałów graficznych na razie udostępniono tylko powyższy artwork. - Zapowiedziano Final Fantasy XV MMORPG - wiadomość - 2020-01-09
Z materiałów graficznych na razie udostępniono tylko powyższy artwork.

Firma Square Enix zapowiedziała mobilne MMORPG osadzone w uniwersum gry Final Fantasy XV. Jest to wysokobudżetowa produkcja, która powstaje na silniku Unreal Engine 4. Prace nad nią prowadzą wspólnie dwa studia - koreańskie JSC oraz chińskie GAEA. W pierwszej kolejności projekt zadebiutuje tylko w Chinach, ale potem zostanie udostępniony również w innych krajach.

Gra osadzona będzie w alternatywnej rzeczywistości, równoległej do tej z konsolowego Final Fantasy XV. Dzięki temu otrzymamy znane z pierwowzoru lokacje i postacie, ale wydarzenia niekoniecznie potoczą się w ten sam sposób, a na historię świata będą mogli wpłynąć sami gracze.

Final Fantasy XV zadebiutowało na konsolach w 2016 roku. - Zapowiedziano Final Fantasy XV MMORPG - wiadomość - 2020-01-09
Final Fantasy XV zadebiutowało na konsolach w 2016 roku.

Autorzy obiecują rozgrywki multiplayer w dużej skali oraz sporo nowych terenów, których nie widzieliśmy w konsolowym FFXV. Zwiedzimy takie lokacje jak Grand Pagoda czy dryfujące wśród chmur wyspy. Poznamy również nieznane wcześniej fakty o historii świata. Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje, ale kolejne konkrety zostaną ujawnione jeszcze w tym kwartale.

Warto wspomnieć, że tak naprawdę produkcję zapowiedziano w 2017 roku, ale wtedy miała to być niewielka mobilna gra. W trakcie prac podjęto decyzję o znacznym zwiększeniu skali projektu i zaangażowaniu wielu dodatkowych deweloperów. Ponadto pierwotnie produkcja powstawała wyłącznie z myślą o rynku chińskim, podczas gdy teraz w planach jest udostępnienie tytułu także poza Państwem Środka.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV ukazało się w listopadzie 2016 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Natomiast w marcu 2018 roku wydano rozszerzoną wersję zatytułowaną Final Fantasy XV: Royal Edition - równocześnie z jej premierą na konsolach gra trafiła także na PC. Z kolei na urządzenia mobilne wydano strategię Final Fantasy XV: A New Empire oraz grę Final Fantasy XV: Pocket Edition, która w uproszczonej formie odtwarza fabułę pierwowzoru.

  1. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów