Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Final Fantasy XV: A New Empire (AND)
OkładkaFinal Fantasy XV: A New Empire (AND)

Final Fantasy XV: A New Empire

Strategia ekonomiczna opracowana przez studio Machine Zone, której akcja została osadzona w Eos – fantastycznym świecie powołanym do życia na potrzeby wydanej w 2016 roku gry Final Fantasy XV.

Strategiczne | fantasy | science fiction | ekonomiczne | zagraj za darmo | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy XV: A New Empire Premiera

28cze2017

AND iOS

producent: Machine Zone

Gry podobne do Final Fantasy XV: A New Empire

Forge of Empires

Tribal Wars 2

Game Of War: Fire Age

Final Fantasy XV: A New Empire to wydana na system AND i iOS mobilna strategia tratująca o zarządzaniu królestwem. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Machine Zone, znane z takich tytułów jak Game of War i Mobile Strike.

Fabuła

Akcja gry toczy się w świecie znanym jako Eos, który po raz pierwszy pojawił się w wydanym w 2016 roku konsolowym RPG-u Final Fantasy XV. Kraina ta łączy elementy fantasy z futurystycznymi technologiami, dając w sumie ciekawe i różnorodne uniwersum.

Fabuła nie odgrywa większej roli w Final Fantasy XV: A New Empire, gdyż gra nastawiona jest na sieciowe rozgrywki, których przebieg kształtują wyłącznie decyzje samych graczy.

Mechanika

Wydane na system AND i iOS Final Fantasy XV: A New Empire to sieciowa strategia, w której zajmujemy się rozwojem królestwa. Gracz musi konstruować budynki, gromadzić surowce i prowadzić badania nad nowymi technologiami. Wszystko to obraca się wokół prostego systemu ekonomicznego, wymuszającego odpowiednie zarządzanie przychodami i wydatkami.

Do tego dochodzi aspekt wojenny, w ramach którego werbujemy wojowników i wykorzystujemy ich do walki ze sztuczną inteligencją. Same bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Zabawę urozmaica magia oraz możliwość skorzystania z pomocy postaci znanych z Final Fantasy XV, takich jak Noctis czy Cindy.

Cała zabawa nakierowana jest na aspekt wieloosobowy. Nasze królestwo stanowi część wirtualnej krainy, gdzie o wpływy rywalizują gracze z całego świata. Nie zabrakło oczywiście opcji tworzenia gildii i na dłuższą metę dołączenie do jednej z takich organizacji jest wymagane do odnoszenia sukcesów w Final Fantasy XV: A New Empire.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Final Fantasy XV: A New Empire: 12+

AND
iOS