Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Mobile Strike (iOS)
OkładkaMobile Strike (iOS)

Mobile Strike

Rozpowszechniana w modelu darmowym z mikropłatnościami mobilna strategia wojenna, opracowana przez znane z gry Game of War: Fire Age studio Machine Zone.

Strategiczne | RTS | współczesne konflikty | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mobile Strike Premiera

11lis2015

iOS AND

Mobile Strike to wydana na platformę iOS i AND mobilna strategia wojenna. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało go znane z Game of War studio Machine Zone. Do działań promocyjnych projektu zaprzęgnięto Arnolda Schwarzeneggera - w samej grze hollywoodzki aktor pojawia się sporadycznie.

Mechanika

Akcja wydanego na platformę iOS i AND Mobile Strike toczy się w bardzo bliskiej przyszłości, pozwalając na wzięcie udziału w globalnym konflikcie zbrojnym. Fabuła nie odgrywa tutaj żadnej roli, gdyż całość nakierowana jest głównie na tryb multiplayer. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. Pierwszą jest strategiczne zarządzanie bazą. W jej ramach gromadzimy surowce, konstruujemy nowe budynki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami oraz szkolimy armię. Konieczne jest także budowanie struktur obronnych, takich jak mury czy automatyczne wieżyczki strażnicze, którą mogą odeprzeć nieuchronny atak innych graczy.

Druga płaszczyzna to wojna. Gracz może dowodzić kilkunastoma typami jednostek, od żołnierzy piechoty, aż po czołgi i helikoptery. Wykorzystujemy je do walki z innymi użytkownikami oraz przeprowadzenia ataków na ich bazy. Jak to w grach tego typu bywa, mechanizmy bitewne są stosunkowo proste i najważniejszą rolę odgrywa to, jakie oddziały wystawimy do starcia.

Wszystkie rozgrywki multiplayer toczą się na jednym serwerze, w ramach wielkiego sieciowego konfliktu. Gracze mogą tworzyć gildie i konkurować z podobnymi grupami o dominację nad światem.

Minirecenzja Mobile Strike – nuda, pustka i oklepane schematy

PLUSY:
  1. Przyzwoite wykonanie;
  2. Gracz ma cały czas co robić...
MINUSY:
  1. ... ale to, co robi jest zawsze nudne;
  2. Zero oryginalności;
  3. Słabe bitwy;
  4. Prymitywne mechanizmy strategiczne.

Game of War to jedna z najpopularniejszych obecnie produkcji mobilnych, ale swój sukces zawdzięcza głównie doskonałemu marketingowi, a nie jakości samej gry. Teraz autorzy próbują powtórzyć ten wyczyn z Mobile Strike i niestety ponownie postawili głównie na intensywną reklamę, zamiast zająć się ulepszeniem mechanizmów rozgrywki.

Mobile Strike to zwyczajny klon Game of War, które już samo w sobie było kalką niezliczonych innych strategii społecznościowych. Wygląda to tak, jak gdyby autorzy wzięli swoje poprzednie dzieło, przenieśli akcję w czasy współczesne i jedynie przerobili wszystkie elementy graficzne. Zabrakło refleksji nad tym jak można by uczynić grę ciekawszą lub jak wykorzystać nowe realia do wprowadzenia istotnych zmian w mechanice.

Gra stara się jak może ukryć pustkę swojej warstwy strategicznej, ale słabo jej to wychodzi. Autorzy zarzucają gracza małymi zadaniami do wykonania, ale te prawie nigdy nie są interesujące. Rozbudowa bazy nuży i sprowadza się do przebijania się przez masę brzydkich ekranów. Również sama wojna nie budzi żadnych emocji, gdyż nie mamy większego wpływu na przebieg bitew. Sytuację trochę ratuje możliwość dołączenia do gildii i wzięcia udziału w globalnym konflikcie, ale nawet tam rzadko kiedy czujemy, że autentycznie mamy na coś wpływ.

Mobile Strike sprawia przy pierwszym podejściu wrażenie przyzwoitego, choć pozbawionego oryginalności tytułu, ale wystarczy pobawić się kilkadziesiąt minut, aby odkryć, że za stosem ikon i ekranów nie kryje się nic godnego uwagi. Produkcja sprawia wręcz wrażenie zaprojektowanej dla osób, które nie lubią aktywnie brać udziału w rozgrywce, ale czy te osoby w ogóle zechcą pobrać ten tytuł? Szczerze wątpimy. No chyba, że przekona je do tego agresywna kampania marketingowa.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mobile Strike: 12+

Mobile Strike Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND