Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 listopada 2015, 11:18

Mobile Strike - nową grę twórców Game of War promuje Arnold Schwarzenegger

Twórcy Game of War opublikowali właśnie mobilną strategię Mobile Strike. W jej promocję został zaangażowany sam Arnold Schwarzenegger.

Twórcy Game of War, czyli jednej z najpopularniejszych gier mobilnych, właśnie udostępnili swój kolejny projekt. Jest nim dostępna na smartfony i tablety sieciowa strategia Mobile Strike. Co ciekawe, autorzy do promocji zaprzęgli samego Arnolda Schwarzeneggera.

Gra obecnie dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Co ciekawe, do jej obsługi studio Machine Zone utworzyło nowy pododdział, który nazwany został Epic War. Warto wspomnieć, że Mobile Strike posiada polską wersję językową. 

Akcja toczy się w bardzo bliskiej przyszłości, pozwalając na wzięcie udziału w globalnym konflikcie zbrojnym. Fabuła nie odgrywa tutaj żadnej roli, gdyż całość nakierowana jest głównie na tryb multiplayer. Rozgrywka podzielona została na dwie płaszczyzny. Pierwszą jest strategiczne zarządzanie bazą. Tutaj gromadzimy surowce, konstruujemy nowe budynki, prowadzimy badania nad nowymi technologiami oraz szkolimy armie. Konieczne jest także budowanie struktur obronnych, takich jak mury czy automatyczne wieżyczki strażnicze, mogących odeprzeć nieuchronny atak innych graczy.

Druga płaszczyzna to wojna. Gracz może dowodzić kilkunastoma typami jednostek, od żołnierzy piechoty, aż po czołgi i helikoptery. Wykorzystujemy je do walki z innymi użytkownikami oraz przeprowadzania ataków na ich bazy. Jak to w grach tego typu bywa, mechanizmy bitewne są stosunkowo proste i najważniejszą rolę odgrywa to jakie oddziały wystawimy do starcia.

Co do udziału Arnolda Schwarzeneggera to jest ono raczej promocyjne. Jego twarz pojawia się na materiałach graficznych i w kilku scenkach w trakcie zabawy. Autorzy mają nadzieję, że uda im się powtórzyć sukces kampanii reklamowych Game of War, w których wystąpiły Kate Upton i Mariah Carrey.