Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 kwietnia 2017, 12:41

Final Fantasy XV: A New Empire - wczesna wersja mobilnej strategii zadebiutowała w Nowej Zelandii

W nowozelandzkim App Store ruszyły testy wczesnej wersji Final Fantasy XV: A New Empire. Będzie to mobilna strategia o zarządzaniu królestwem, która położy nacisk na elementy sieciowe.

W listopadzie zeszłego roku znane z Game of War i Mobile Strike studio Machine Zone poinformowało, że nawiązało współpracę z firmą Square Enix, której rezultatem będzie mobilna gra osadzona w uniwersum Final Fantasy XV. Teraz wczesna wersja projektu zadebiutowała w nowozelandzkim App Store, w ramach tzw. soft-launchu. Dzięki temu wreszcie dowiedzieliśmy się czegoś konkretnego na temat tej produkcji i mówiąc krótko – jesteśmy rozczarowani.

Gra nie zapowiada się zbyt oryginalnie. - Final Fantasy XV: A New Empire - wczesna wersja mobilnej strategii zadebiutowała w Nowej Zelandii  - wiadomość - 2017-04-06
Gra nie zapowiada się zbyt oryginalnie.
FINAL FANTASY XV: A NEW EMPIRE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Machine Zone
  2. Gatunek: strategia
  3. Platformy: iOS. AND
  4. Model biznesowy: free-to-play.

Gra otrzymała tytuł Final Fantasy XV: A New Empire i ma to być sieciowa strategia, w której zajmiemy się rozwojem królestwa. Gracz będzie musiał konstruować budynki, gromadzić surowce i prowadzić badania nad nowymi technologiami. Wszystko to ma obracać się wokół prostego systemu ekonomicznego, wymuszającego odpowiednie zarządzanie przychodami i wydatkami.

Do tego dojdzie aspekt wojenny, w ramach którego konieczne okaże się werbowanie wojowników i wykorzystywanie ich do walki ze sztuczną inteligencją. Same bitwy rozgrywane będą w czasie rzeczywistym. Zabawę ma urozmaicić system magii oraz możliwość wykorzystywania postaci z Final Fantasy XV, takich jak Noctis czy Cindy.

Cała zabawa będzie nakierowana na aspekt wieloosobowy. Nasze królestwo ma być częścią wirtualnej krainy, gdzie o wpływy rywalizować będą gracze z całego świata. Nie zabraknie oczywiście opcji tworzenia gildii i na dłuższą metę dołączenie do jednej z takich organizacji będzie wymagane do odnoszenia sukcesów w Final Fantasy XV: A New Empire.

Jeśli te konkrety brzmią znajomo, to nie dzieje się tak bez powodu. Jak dotąd wszystko wskazuje na to, że Final Fantasy XV: A New Empire będzie kalką niezliczonych sieciowych strategii o zarządzaniu królestwem, jakimi zapełnione są usługi App Store oraz Google Play. Jest to tym bardziej rozczarowujące, że w ostatnich latach mobilne odsłony marki Final Fantasy były najczęściej wartymi uwagi produkcjami. Natomiast w przypadku nowego dzieła studia Machine Zone wykorzystanie popularnej licencji wydaje się jedynym interesującym aspektem całego projektu.

Final Fantasy XV: A New Empire zmierza na systemy mobilne iOS oraz Android. Na obu tych platformach wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

  1. Final Fantasy XV: A New Empire w nowozelandzkim App Store