Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2017, 10:17

autor: AlexB

Star Trek: Bridge Crew - siedmiominutowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się siedmiominutowy zapis rozgrywki z gry Star Trek: Bridge Crew, będącej projektem VR przeznaczonym na PC oraz PlayStation 4. Twórcy zaprezentowali również nowy trailer oraz kilka niepublikowanych dotąd screenów.

Star Trek: Bridge Crew to ambitny projekt VR tworzony przez studio Red Storm, znane przede wszystkim z takich gier jak Tom Clancy's Rainbow Six oraz Tom Clancy's Ghost Recon. Tytuł został zapowiedziany podczas ubiegłorocznych targów E3 i z pewnością wyróżnia się spośród innych produkcji przeznaczonych ekskluzywnie na urządzenia do wirtualnej rzeczywistości. O ile bowiem większość z nich to interesujące eksperymenty, tak Bridge Crew wygląda na pełnoprawną, obszerną produkcję, która ma jak najlepiej oddać klimat serialów telewizyjnych oraz filmów kinowych z uniwersum Star Trek. Aby to osiągnąć, twórcy położyli duży nacisk na aspekt kooperacyjny. Mogliśmy go zobaczyć już na pierwszych fragmentach rozgrywki zaprezentowanych przez Red Storm. Jego wagę potwierdza opublikowany przez portal UploadVR ponad siedmiominutowy gameplay, na którym możemy zobaczyć jedną z misji z gotowej produkcji. Jest on dostępny do obejrzenia poniżej. Premiera gry zaplanowana jest na 30 maja. Ukaże się ona na PlayStation 4 (PlayStation VR) oraz PC (HTC Vive oraz Oculus Rift). Warto zaznaczyć, że w Star Trek: Bridge Crew będą mogli wspólnie grać posiadacze różnych urządzeń (cross-platform).

STAR TREK: BRIDGE CREW W SKRÓCIE:
  • producent: Red Storm Entertainment;
  • wydawca: Ubisoft;
  • kosmiczny symulator VR, skupiający się na przygodach załogi statku w uniwersum Star Trek;
  • gra ukaże się 30 maja bieżącego roku na PC (Oculus Rift i HTC Vive) oraz PlayStation 4 (PlayStation VR).

Jak możemy zobaczyć na powyższym zapisie rozgrywki, w Star Trek: Bridge Crew gracze wcielą się w czterech członków załogi – kapitana, oficera taktycznego, sternika oraz inżyniera. Każdy będzie miał swoje wyznaczone miejsce na mostku i ma kontrolować różne części statku – na przykład inżynier sprawdzi moc osłon, a oficer taktyczny poprowadzi ostrzał wrogich jednostek podczas bitwy. Aby pomyślnie wykonać zadanie, gracze będą musieli stale się ze sobą komunikować i współpracować. Trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo efektownie i wydaje się spełnieniem snów każdego fana uniwersum Star Trek. Studio Red Storm umożliwiło bowiem nie tylko poprowadzenie nowego okrętu, USS Aegis, stworzonego specjalnie na potrzeby gry, ale również odtworzyło wnętrze legendarnego USS Enterprise (główną kampanię będzie można jednak przejść wyłącznie Aegisem). Już wkrótce zatem każdy będzie mógł poczuć się jak kapitan Kirk i jego załoga podczas niebezpiecznych wypraw do niezbadanych zakątków wszechświata. Jak jednak podkreślił dziennikarz UploadVR, który miał okazję przetestować Bridge Crew, również osoby niezaznajomione ze światem Star Trek będą się przy najnowszej produkcji studia Red Sorm dobrze bawić, choć rzecz jasna nie docenią w pełni wszystkich smaczków pozostawionych przez twórców.

Deweloperzy zamieścili w sieci również nowy trailer (do obejrzenia powyżej) prezentujący USS Enterprise oraz kilka screenów ukazujących Star Trek: Bridge Crew w akcji (pełna galeria via Worthplaying).