Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 listopada 2016, 13:13

Twórcy Game of War pracują nad mobilnym MMO w uniwersum Final Fantasy XV

Znane z Mobile Strike czy Game of War studio MZ i firma Square Enix poinformowały, że pracują nad mobilną grą MMO, której akcja osadzona zostanie w uniwersum Final Fantasy XV.

Gracze konsolowi lada chwila otrzymają grę Final Fantasy XV. Okazuje się, że firma Square Enix ma również w planach coś dla użytkowników mobilnych. Otrzymają ono bowiem produkcję MMO osadzoną w tym samym uniwersum.

Na razie informacje na temat projektu są wyjątkowo skromne. Wiemy praktycznie tylko tyle, że jego opracowanie powierzono studiu MZ, dawniej znanemu jako Machine Zone. Zespół ten to jeden z najpopularniejszych mobilnych deweloperów, mający na koncie takie przeboje jak Game of War: Fire Age czy Mobile Strike.

Jeśli chodzi o samą grę, to stwierdzono jedynie, że połączy ona postacie, świat i muzykę Final Fantasy XV z mechanizmami MMO studia MZ. Zespół dysponuje dopracowanymi technologiami pozwalającymi milionom graczy na wpływanie na kształt jednego wirtualnego uniwersum. Do tego produkcje tego dewelopera oferują automatyczne systemu tłumaczące pozwalające na wspólną zabawę ludziom korzystającym z różnych języków. Niestety, nie mamy na razie żadnych konkretów odnośnie tytułu gry, jej gatunku, czy planowanej daty premiery.

Współpraca firmy Square Enix z MZ ma sens. Japoński wydawca coraz lepiej radzi sobie na rynku mobilnym i co chwila wrzuca na niego nowe produkcje, z których wiele należy do marki Final Fantasy. Te tytułu najczęściej okazują się całkiem popularne, ale do tej pory żadnemu z nich nie udało się przebić do absolutnej czołówki. Przykładowo, gdy spojrzymy na listę najlepiej zarabiających gier na iOS w Stanach Zjednoczonych, to nie znajdziemy w pierwszej pięćdziesiątce nawet jednej produkcji firmy Square Enix. Tym bardziej sens ma więc połączenie sił z MZ, gdyż opracowane przez ten zespół Mobile Strike w tym samym zestawieniu zajmuje pozycję numer 3, a na miejscu szóstym znajdziemy Game of War: Fire Age.

Przypomnijmy na koniec, że Final Fantasy XV zadebiutuje 29 listopada na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Fani czekają na ten tytuł już prawie dekadę. Prace rozpoczęto bowiem 2007 roku i początkowo projekt nosił nazwę Final Fantasy Versus XIII.

MZ - oficjalna strona studia

Oficjalna strona Final Fantasy XV