Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2018, 09:21

autor: Adrian Werner

Final Fantasy XV – skasowano 3 z 4 fabularnych DLC i edytor

Firma Square Enix ogłosiła, że ukaże się tylko jeden z planowanych czterech fabularnych dodatków do Final Fantasy XV. Nie dostaniemy również edytora poziomów. Ponadto szeregi wydawcy opuścił Hajime Tabata, czyli szef zespołu odpowiedzialnego za tę grę.

Episode Ardyn będzie jedynym fabularnym DLC, które trafi na rynek. - Final Fantasy XV – skasowano 3 z 4 fabularnych DLC  - wiadomość - 2018-11-08
Episode Ardyn będzie jedynym fabularnym DLC, które trafi na rynek.

Mamy złe wieści dla fanów Final Fantasy XV. Wczoraj firma Square Enix zorganizowała konferencję prasową, podczas której ogłosiła, że skasowała trzy z czterech planowanych fabularnych dodatków DLC. Ostatecznie ukaże się tylko pierwszy z nich, czyli Episode Ardyn, opowiadający historię głównego antagonisty podstawowej wersji gry. Premiera zaplanowana została na marzec przyszłego roku.

Pozostałe dodatki, czyli Episode Aranea, Episode Lunafreya oraz Episode Noctis nigdy nie zostaną wydane, choć możliwe, że część z planowanych historii zostanie opowiedziana w jakiejś innej formie. Fani mogą za to wypatrywać grudniowej premiery Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades, czyli samodzielnej wersji dodatku nastawionego na potyczki wieloosobowe.

To nie koniec złych wieści. Square Enix wstrzymało również rozwój pecetowej wersji Final Fantasy XV. Gracze komputerowi otrzymają dodatek Episode Ardyn, ale nie mogą liczyć na nic więcej. Oznacza to, że porzucono plany wydania edytora poziomów, który miał pozwolić na konstruowanie własnych przygód, wyścigów oraz minigier.

Początkowo planowano cztery fabularne dodatki, które razem miały tworzyć cykl The Dawn of the Future. - Final Fantasy XV – skasowano 3 z 4 fabularnych DLC  - wiadomość - 2018-11-08
Początkowo planowano cztery fabularne dodatki, które razem miały tworzyć cykl The Dawn of the Future.

Ponadto Square Enix ogłosiło, że firmę opuścił Hajime Tabata, który stał na czele zespołu odpowiedzialnego za Final Fantasy XV. Twórca zapewnił fanów, że ma już pomysł na kolejny projekt i w celu jego realizacji założy własne studio deweloperskie.

Spore zmiany zaszły również w samym Square Enix. Zespół, który opracował FFXV, stał się odrębną jednostką, nazwaną Luminous Productions. Ma on skoncentrować się na opracowaniu nowego wysokobudżetowego projektu.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV ukazało się w listopadzie 2016 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Natomiast w marcu tego roku ukazała się rozszerzona wersja zatytułowana Final Fantasy XV: Royal Edition, i równocześnie z jej premierą na konsolach gra trafiła także na PC. We wrześniu wydawca pochwalił się, że sprzedaż przekroczyła 8,1 mln egzemplarzy. Cykl produkcyjny gry był jednak wyjątkowo wyboisty – od zapowiedzi projektu do jego wydania minęło dziewięć lat, więc trudno powiedzieć, ile wydawca tak naprawdę zarobił na tym tytule.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy wypuścili filmik świętujący drugie urodziny gry. Zawiera on jednak trochę spoilerów, dlatego odradzamy jego obejrzenie osobom, które do tej pory nie przeszły Final Fantasy XV.

  1. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów
  2. Oficjalna strona gry