Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 listopada 2018, 09:10

autor: Czarny Wilk

Szykuje się film Breaking Bad? [News zaktualizowany]

Jeśli potwierdzą się najnowsze doniesienia - a całkiem sporo wskazuje, że nie są one tylko wyssanymi z palca plotkami - to za jakiś czas możemy doczekać się kolejnej produkcji związanej z kultowym serialem Vince'a Gilligana.

[AKTUALIZACJA]Serwis Slash Film uzyskał potwierdzenie wcześniejszych doniesień o filmie Breaking Bad. Dowiedzieliśmy się, że akcja produkcji rozegra się już po wydarzeniach przedstawionych w serialu. Dalsza część informacji przedstawionych w tej ramce zdradza szczegóły finałowych odcinków produkcji – odradzamy czytanie kolejnego akapitu osobom, które nie skończyły jeszcze swojej przygody z serialem Vince’a Gilligana.

Fabuła filmu skupi się na losach Jessego Pinkmana – wspólnika Waltera White’a, który podczas serialu stracił wszystkie bliskie mu osoby oraz wolność, stając się niewolnikiem neonazistowskich przestępców. W pamiętnym finale Walter uratował Jessego z niewoli, ale jego wątek nie został całkowicie domknięty i teraz się to zmieni. W rolę mężczyzny po przejściach ponownie wcieli się Aaron Paul.

Od premiery finałowego odcinka Breaking Bad minęło już przeszło pięć lat. Mimo to stworzona przez Vince’a Gilligana produkcja pozostaje jednym z najbardziej cenionych seriali współczesnej telewizji i fani zdecydowanie nie obraziliby się na kolejny związany z nią projekt – zwłaszcza że produkowany od 2015 roku spin-off Better Call Saul powoli zaczyna zmierzać do końca. Jeśli potwierdzą się najświeższe doniesienia, to takowym projektem będzie film telewizyjny Breaking Bad.

Serial niedawno obchodził dziesiątą rocznicę swojego debiutu. - Szykuje się film Breaking Bad? [News zaktualizowany] - wiadomość - 2018-11-08
Serial niedawno obchodził dziesiątą rocznicę swojego debiutu.

Według źródeł serwisu Albuquerque Journal, film Greenbrier, do którego zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu, to w rzeczywistości trzymany w tajemnicy pełnometrażowy Breaking Bad. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, istnieje całkiem sporo dowodów wskazujących na taką ewentualność. Greenbrier produkowane jest przez wytwórnię Sony, która nie tylko pracowała wcześniej nad serialowym Breaking Bad, ale z którą Gilligan ma podpisany trzyletni kontrakt. Do tego zdjęcia kręcone będą w Albuquerque, czyli kluczowej dla tego uniwersum lokacji, a fabuła filmu opowiadać ma o „ucieczce porwanego mężczyzny i jego drodze ku wolności”, co wręcz idealnie wpasowuje się w sytuację, w jakiej finał Breaking Bad pozostawił jednego z bohaterów. Ponadto AMC dopiero co zapowiedziało trzy filmy osadzone w uniwersum The Walking Dead, nie byłby to więc żaden precedens dla stacji. Biorąc to wszystko pod uwagę, choć na razie doniesienia o filmie Breaking Bad należy traktować w charakterze plotek, trzeba przyznać, że taki rozwój wypadków jest całkiem prawdopodobny.

Breaking Bad zadebiutowało w 2008 roku na stacji AMC i przez pięć lat przedstawiało fascynującą historię upadku Waltera White’a – skromnego, przytłoczonego życiem nauczyciela chemii, który postanawia drastycznie zmienić swoje życie i gotować metamfetaminę po tym, jak zdiagnozowano u niego raka płuc. W rolach głównych wystąpili Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris i Bob Odenkirk. Produkcja spotkała się z oszałamiająco pozytywnym odbiorem i wciąż uznawana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł współczesnej telewizji. Sporą popularnością cieszy się również spin-off serii Better Call Saul, skupiający się na postaci szemranego prawnika, w którego wciela się Bob Odenkirk.

  1. Dobry, zły i brzydki Walter White. Kreacja antybohatera w "Breaking Bad" – artykuł w serwisie Gameplay.pl
filmy i serialefilmy seriale Breaking Bad Bryan Cranston Aaron Paul El Camino