Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 listopada 2018, 10:02

autor: Adrian Werner

The Walking Dead - powstaną trzy pełnometrażowe filmy [spoilery]

Stacja AMC poinformowała, że opracuje trzy wysokobudżetowe, pełnometrażowe filmy osadzone w uniwersum The Walking Dead, których głównym bohaterem będzie grany przez Andrew Lincolna szeryf Rick Grimes.

Rick powróci w przynajmniej trzech filmach. - The Walking Dead - powstaną trzy pełnometrażowe filmy [spoilery] - wiadomość - 2018-11-06
Rick powróci w przynajmniej trzech filmach.

W maju fanów serialu The Walking Dead zaszokowała informacja, że dziewiąty sezon będzie ostatnim, w którym wystąpi Andrew Lincoln, który wciela się w postać głównego bohatera cyklu - szeryfa Ricka Grimesa. Teraz okazało się, że aktor wcale nie pożegnał się z marką, ale nowe przygody jego postaci przyjdzie nam obejrzeć w innym formacie.

Stacja AMC zapowiedziała trzy pełnometrażowe filmy z uniwersum Żywych trupów, z Andrew Lincolnem w roli Ricka Grimesa. Na razie nie wiadomo, kiedy obejrzymy te projekty. Wiemy jedynie, że będą to produkcje telewizyjne, które mimo to mają dysponować bardzo wysokim budżetem, typowym dla tytułów kinowych.

Taki kierunek rozwoju marki spowodowany jest m.in. sytuacją rodzinną Lincolna. Aktor ma małe dzieci i nie chciał spędzać każdego roku dziewięciu miesięcy z dala od nich, a tyle właśnie trwała produkcja każdego sezonu serialu. Zdjęcia do filmów mają potrwać znacznie krócej - nakręcenie każdego z nich ma zająć około dwa miesiące. W ten sposób zadowolony będzie zarówno sam Lincoln, jak i fani granej przez niego postaci.

Filmy mają być częścią większego planu rozwoju marki. AMC rozważa opracowanie również miniserii, nowego serialu i produkcji przeznaczonych na platformy cyfrowe. Jednocześnie cała ta ekspansja ma być zrobiona bardzo ostrożnie, tak aby widzom nie przejadła się ta marka. Twórcy podkreślają, że chcą uniknąć błędów popełnionych przez Gwiezdne wojny i swoje podejście porównują do Star Treka. W planach jest więc wiele projektów, ale fani będą mieli sporo czasu, aby odpocząć pomiędzy ich premierami.

Uwaga, spoilery!

Jeśli nie jesteście na bieżąco z dziewiątym sezonem The Walking Dead, to zakończcie lekturę w tym miejscu, gdyż dalsza część zawierać będzie spoilery o najnowszych wydarzeniach w serialu.

Dla bohaterów serialu Rick zginął w eksplozji, niszczącej most i wlokącą się po nim hordę zombie. Widzowie zobaczyli jednak, że Grimes został uratowany i odtransportowany helikopterem do innej lokacji. Wczorajszy odcinek zakończył się w zaskakujący sposób, przenosząc akcję kilka lat w przyszłość.

Filmy mają opowiedzieć m.in. o losach Ricka w pominiętym przez serial okresie. Grana przez Lincolna postać znajdzie się w nowej grupie ocalałych żyjących w zupełnie innym zakątku postapokaliptycznego świata. Dzięki temu pełnometrażowe produkcje pozwolą nam odkryć nową stronę tego uniwersum.

  1. Oficjalna strona serialu