Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 maja 2018, 15:10

autor: Jiker

9. sezon The Walking Dead ostatnim z udziałem Andrew Lincolna

Andrew Lincoln, odtwórca roli szeryfa Ricka Grimesa, zakończy swoją przygodę z serialem The Walking Dead mniej więcej w połowie 9. sezonu. Obowiązki głównego bohatera ma po nim przejąć Norman Reedus.

Serial The Walking Dead czasy świetności ma już za sobą. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ubyli mu nie tylko widzowie (ich liczba skurczyła się z nawet 17 do około 7 mln osób), ale również twórcy (m.in. pomysłodawca serii, Frank Darabont) i spora część obsady aktorskiej. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zmian.

Andrew Lincoln, czyli serialowy Rick Grimes, opuszcza tonący (?) okręt. - 9. sezon The Walking Dead ostatnim z udziałem Andrew Lincolna - wiadomość - 2018-05-30
Andrew Lincoln, czyli serialowy Rick Grimes, opuszcza tonący (?) okręt.

Jak donosi serwis Collider, sezon dziewiąty The Walking Dead – jego premierę stacja AMC zaplanowała na końcówkę tego roku – będzie ostatnim, w którym dane nam będzie zobaczyć Andrew Lincolna, aktora wcielającego się w postać szeryfa Ricka Grimesa, głównego bohatera cyklu. Co więcej, Lincoln ma się pojawić tylko w 8 z 16 odcinków dziewiątej serii.

Niewykluczone, że na sezonie dziewiątym swoją przygodę z The Walking Dead zakończy również Lauren Cohan (serialowa Maggie Greene). Aktorka ma zagrać w sześciu odcinkach nadciągającej serii, licząc przy tym na wynegocjowanie lepszych warunków kontraktu. Współpracę z twórcami serialu będzie kontynuować tylko w przypadku powodzenia rozmów.

W związku z powyższymi doniesieniami, stacja AMC podobno zaproponowała Normanowi Reedusowi stosowną rekompensatę w zamian za wzięcie na swoje barki trudów wynikających z bycia głównym bohaterem serialu. Aktualnie Reedus rozważa przedstawioną mu propozycję.

The Walking Dead to serial stacji AMC, stworzony na podstawie komiksu Żywe Trupy autorstwa Roberta Kirkmana, Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda. Jego pierwsza seria zadebiutowała pod koniec 2010 roku, a obecnie czekamy na premierę sezonu dziewiątego. Swego czasu była to jedna z najlepiej ocenianych i najpopularniejszych produkcji telewizyjnych. W Polsce serial można obejrzeć m.in. na kanałach stacji FOX.