Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2018, 11:17

autor: Adrian Werner

Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 8,1 mln egzemplarzy

Firma Square Enix ogłosiła, że sprzedała już ponad 8,1 mln egzemplarzy gry Final Fantasy XV. Jeszcze miesiąc temu wynik tego jRPG-a wynosił „jedynie” 7,7 mln. Równocześnie mobilne Final Fantasy XV: Pocket Edition trafiło na konsole.

Gra okazała się dużym sukcesem kasowym. - Final Fantasy XV - sprzedaż przekroczyła 8,1 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-09-09
Gra okazała się dużym sukcesem kasowym.

Wciąż przybywa nowych graczy odkrywających przygody Noctisa i przyjaciół. Firma Square Enix pochwaliła się, że sprzedaż Final Fantasy XV przekroczyła 8,1 mln egzemplarzy. Na tę liczbę składa się zarówno pierwsza wersja gry, jak i rozszerzone wydanie Final Fantasy XV: Royal Edition. Nie tylko sam wynik jest imponujący. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sierpniu wydawca informował o sprzedaży na poziomie 7,7 mln sztuk. Fakt, że w ciągu miesiąca mająca już prawie dwa lata produkcja znalazła dodatkowych 400 tys., nabywców robi spore wrażenie.

Osiągnięcie wyniku 8,1 mln egzemplarzy oznacza również, że Final Fantasy XV wdarło się do trójki najlepiej sprzedających się odsłon serii, zrzucając z trzeciej pozycji Final Fantasy X, które mogło pochwalić się 8 milionami. Liderem pozostaje Final Fantasy VII (11 mln), a drugie miejsce zajmuje Final Fantasy VIII (8,8 mln). Warto dodać, że FFXV rozchodzi się w tempie szybszym niż którakolwiek wcześniejsza część cyklu.

Przypomnijmy, że Final Fantasy XV zadebiutowało w listopadzie 2016 roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Natomiast w marcu tego roku ukazała się rozszerzona wersja zatytułowana Final Fantasy XV: Royal Edition, zawierająca wszystkie dodatki DLC, i równocześnie z jej premierą na konsolach gra trafiła również na PC. Jesienią wersja pecetowa otrzyma edytor poziomów, pozwalający na konstruowanie własnych przygód, podziemi, wyścigów oraz minigier. Z kolei w przyszłym roku ukażą się kolejne cztery fabularne dodatki DLC.

Ostatnie dni okazały się całkiem owocne dla fanów marki. W piątek na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 trafiło Final Fantasy XV: Pocket Edition HD, czyli ulepszona konwersja mobilnej produkcji, która opowiada tę samą historię co FFXV, ale prezentuje ją w lżejszej stylistyce, z karykaturalnymi postaciami oraz uproszczonym systemem rozgrywki.

Final Fantasy XV: Pocket Edition HD zbiera w jeden zestaw wszystkie dziesięć epizodów mobilnego pierwowzoru i oferuje ulepszoną oprawę graficzną. Gra zmierza również na Nintendo Switch, ale na razie nie podano daty premiery i ograniczono się do stwierdzenia, że nastąpi ona wkrótce.

Na koniec warto wspomnieć, że kilka dni temu wydawnictwo Yen Press ujawniło, iż 30 października na półki księgarni trafi anglojęzyczna wersja Final Fantasy VII: On a Way to a Smile, czyli książki, której autorem jest Kazushige Nojima, zawierającej krótkie historie opowiadające o losach bohaterów w latach pomiędzy zakończeniem gry Final Fantasy VII a początkiem filmu Final Fantasy VII: Advent Children.

  1. Recenzja gry Final Fantasy XV – triumfalny powrót serii kultowych RPG-ów
  2. Oficjalna strona gry