Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONE
Okładka Final Fantasy XV: Comrades (PS4)

Final Fantasy XV: Comrades

Trzecie rozszerzenie dla Final Fantasy XV, które wprowadza zupełnie nowy tryb wieloosobowej zabawy kooperacyjnej. Akcja dodatku rozgrywa się przed finałem podstawowej wersji gry.

To jest dodatek do gry Final Fantasy XV.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | TPS | kooperacja | RPG akcji | jRPG

Okładka Final Fantasy XV: Comrades (PS4)

data premiery gry:

15lis2017

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy XV: Comrades to trzecie rozszerzenie dla gry Final Fantasy XV, a więc piętnastej odsłony najbardziej znanego cyklu jRPG, która zadebiutowała w sklepach w listopadzie 2016 roku. Za produkcję dodatku oraz podstawki odpowiada japońska firma Square Enix. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich dodatków, Final Fantasy XV: Comrades oferuje zupełnie nowy tryb rozgrywki i skupia się na nieobecnej wcześniej w grze zabawie wieloosobowej.

Fabuła

Akcja Final Fantasy XV: Comrades rozpoczyna się w sześć miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w trzynastym rozdziale Final Fantasy XV. Cały świat spowiła ciemność, a ludzie zmuszeni są walczyć o przetrwanie w osamotnionych miastach, które oblegane są przez hordy potworów przemierzające opustoszałe drogi i pola. Gracze wcielają się w anonimowego członka królewskiej straży Lucis. Wraz z towarzyszami broni ludzi przez zagrożeniami w oczekiwaniu na powrót króla, który ma przywrócić światło światu. W trakcie przygody zadaniem strażników jest odnalezienie odłamków meteoru, mogących zapewnić zasilanie generatorom elektryczności używanym przez ludzkie posterunki.

Mechanika

Rozpoczynając zabawę w Final Fantasy XV: Comrades tworzymy własnego bohatera korzystając z rozbudowanego edytora postaci. Gracze przeniesieni są następnie do bazy w mieście Lestallum, w której otrzymujemy kilka rodzajów misji. Polegają one na pokonaniu konkretnych stworów, obronie pozycji lub eskorcie celu. W zadaniach uczestniczą maksymalnie cztery osoby. Możemy stworzyć własną drużynę zapraszając znajomych lub wyszukać gry hostowne przez innych posiadaczy dodatku. Wykonując kolejne misje nagradzani jesteśmy funduszami, które przeznaczamy na zakup nowego wyposażenia i strojów.

Przebieg rozgrywki nie uległ znaczącym zmianom w stosunku do głównej gry. System walki pozostał ten sam, choć nie możemy korzystać z wielu różnych broni naraz oraz z magi. Do poszczególnych rodzajów oręża, takich jak miecze, sztylety czy tarcze, przypisane jest jedno zaklęcie, które można użyć na polu bitwy. Pozbawieni jesteśmy też możliwości przyzywania summonów.

Kwestie techniczne

Mimo tego, że Final Fantasy XV: Comrades wprowadza zupełnie nowy tryb rozgrywki, gracze nie zobaczą tutaj zbyt wielu nowości. Tytuł korzysta z map i lokacji stworzonych z myślą o głównej grze. Co więcej, większość potworów z którymi walczymy to alternatywne wersje monstrów z podstawki. Najwięcej nowinek graficznych pojawiło się w edytorze postaci, zawierającym dziesiątki opcji konfiguracyjnych, a także w zróżnicowanej i ogromnej garderobie naszego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Final Fantasy XV: Comrades

16+

Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12
Wszystko o Final Fantasy XV (wymagania sprzętowe, dodatki, fabuła) – Akt. #12

wiadomość9 lutego 2017

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, a także jej dodatków oraz aktualizacji, które systematycznie pojawiają się od czasu premiery w 2016 roku. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

Final Fantasy XV dostanie cztery nowe dodatki fabularne i edytor poziomów
Final Fantasy XV dostanie cztery nowe dodatki fabularne i edytor poziomów

wiadomość7 kwietnia 2018

Firma Square Enix ujawniła plany dalszego rozwoju Final Fantasy XV. Na 2019 r. zaplanowane zostały kolejne cztery fabularne dodatki, a jeden z nich zaoferuje alternatywne zakończenie kampanii. Z kolei w bieżącym roku wersja pecetowa otrzyma narzędzia moderskie, w tym edytor pozwalający na tworzenie nowych przygód. Ponadto DLC Comrades zmieni się w odrębną, samodzielną grę.

PS4
XONE