Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2018, 11:23

autor: Góral

Recenzje EA Sports UFC 3 - dobra gra, która mogła być jeszcze lepsza

Na rynku zadebiutowała gra EA Sports UFC 3 od firmy Electronic Arts. Produkcja zebrała sporo pochlebnych opinii wśród recenzentów, ale też nie ustrzegła się rozmaitych błędów.

EA Sports UFC 3 w skrócie:
  • gra sportowa na konsole XOne i PS4;
  • ukazała się 2 lutego;
  • zebrała pochlebne opinie na poziomie 79-80 punktów.

W ostatni piątek na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One ukazała się gra EA Sports UFC 3. Sportowa seria przeznaczona dla miłośników MMA zaczynała w 2014 roku. Pierwsza część była niezła, ale deweloperzy mieli mnóstwo miejsca na poprawę. Dwójka okazała się udaną ewolucją, a część trzecia kontynuuje ten trend. W sieci pojawiło się już sporo recenzji i w większości przypadków mowa jest o bardzo dobrej produkcji. W zależności od platformy sprzętowej, gra może się pochwalić średnią w serwisie Metacritic na poziomie 79 (PS4) – 80 (XOne) punktów, więc warto sprawdzić, co takiego na jej temat mają do powiedzenia recenzenci.

Recenzje EA Sports UFC 3 - dobra gra, która mogła być jeszcze lepsza - ilustracja #1

Najsurowiej EA Sports UFC 3 oceniono w serwisie EGM, gdzie gra zgarnęła notę 5 na 10. Według recenzenta, EA zrobiło jeden krok w przód i dwa w tył. Gra wygląda świetnie, walka jest bardzo realistyczna, ale starcia w parterze wypadają kiepsko, kariera jest nijaka, a do tego tryb Ultimate Team dodano chyba tylko po to, by wyłudzić od graczy więcej pieniędzy.

Pozostali dziennikarze są bardziej przychylni. Wychwalany jest duży wachlarz dostępnych zawodników, świetna grafika czy bardzo realistyczny system zadawania i otrzymywania obrażeń, który wymusza bardziej strategiczne podejście do potyczek. Wśród wad przewija się natomiast walka typu submission, czyli rozmaite dźwignie czy przyduszenia, która opiera się na minigierkach, a nie na taktyce.

EA Sports UFC 3 jest więc udaną, ale niepozbawioną wad produkcją. Deweloperzy ze studia Electronic Arts dalej mają co robić, jednak jeżeli interesujecie się MMA, to raczej nie będziecie żałować pieniędzy zainwestowanych w grę.

Wybrane recenzje gry:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

EA Sports UFC 3

EA Sports UFC 3