Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2017, 16:22

autor: Góral

Obsidian Entertainment pracuje nad dużą grą RPG wykorzystującą technologię Unreal Engine

Ponad rok temu dowiedzieliśmy się, że niewielki zespół działający w obrębie studia Obsidian Entertainment rozpoczął pracę nad nowym projektem wykorzystującym silnik Unreal Engine. Dziś pojawiły się kolejne przesłanki na jego temat.

W maju 2016 roku dowiedzieliśmy się, że studio Obsidian Entertainment rozpoczęło pracę nad nowym projektem wykorzystującym technologię Unreal Engine 4. Tajemnicza gra była wtedy w powijakach, ale wieść o tym, że niewielkim zespołem zarządzają Tim Cain i Leonard Boyarsky (twórcy m.in. oryginalnego Fallouta), z pewnością wzbudziła ciekawość u niejednego fana gatunku RPG. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a o grze dalej nic nie wiemy. Jeden z użytkowników forum Reddit zauważył jednak, że na stronie dewelopera pojawiło się ciekawe ogłoszenie o pracę. Obsidian Entertainment szuka starszego artysty UI obeznanego z silnikiem Unreal, który pomógłby w pracach nad nowym, multiplatformowym RPG-iem.

Na Fallout: New Vegas 2 od Obsidianu chyba nikt by nie narzekał. - Obsidian Entertainment pracuje nad dużą grą RPG wykorzystującą technologię Unreal Engine - wiadomość - 2017-09-11
Na Fallout: New Vegas 2 od Obsidianu chyba nikt by nie narzekał.

Z informacji zamieszczonych w ogłoszeniu można wywnioskować kilka rzeczy. Przede wszystkim poszukiwana jest osoba z doświadczeniem przy pracy nad grami klasy AAA, czyli wysokobudżetowymi projektami. Dodatkowo nie będzie ona sama tworzyć interfejsu użytkownika, gdyż ma współpracować z całym zespołem odpowiedzialnym za ten element, co oznacza, że ekipa pracująca nad grą musi być całkiem pokaźnych rozmiarów. Ponadto w treści ogłoszenia znajduje się wzmianka o konieczności raportowania postępów udziałowcom. Wydaje się więc, że nowa produkcja studia Obsidian Entertainment nie będzie kameralnym projektem, a czymś znacznie większym.

Co to takiego może być? Na razie możemy tylko strzelać, choć warto wspomnieć o wywiadzie dla serwisu USGamer, podczas którego porozmawiano z Feargusem Urquhartem – współzałożycielem studia Obsidian Entertainment. Wspomniał on, że ostatnio ponownie grał w Fallout: New Vegas na potrzeby nowego projektu firmy, choć zaznaczył, że nie jest on powiązany z serią Fallout. Niby nic, ale kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia o Fallout: New Orleans, czyli kontynuacji New Vegas. Co prawda plotki szybko zdementowano, ale nigdy nie wiadomo. Oprócz tego warto wspomnieć o ewentualnej kontynuacji Alpha Protocol. Naturalnie równie możliwe, że chodzi o coś zupełnie z innej beczki, więc czekamy na jakieś konkrety.

Pamiętajcie też, że obecnie oczkiem w głowie deweloperów z Obsidian Entertainment jest Pillars of Eternity II: Deadfire – kontynuacja znakomitego RPG z 2015 roku, która ukaże się na rynku w przyszłym roku.