Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2017, 12:33

autor: Góral

Powstanie Alpha Protocol 2? SEGA zamierza ożywić duże marki

Firma SEGA poinformowała ostatnio, że zamierza wskrzesić niektóre duże marki. Nie ujawniono żadnych tytułów, ale za to studio Obsidian Entertainment opublikowało na Twitterze krótki post, którym być może zwiastuje nadejście gry Alpha Protocol 2.

Alpha Protocol nie było grą bez błędów, ale nadrabiało szpiegowskim klimatem. - Powstanie Alpha Protocol 2? SEGA zamierza ożywić duże marki - wiadomość - 2017-05-16
Alpha Protocol nie było grą bez błędów, ale nadrabiało szpiegowskim klimatem.

Firma SEGA opublikowała ostatnio prezentację Road to 2020, w której zdradza plany na najbliższe lata. Wydawca zamierza m.in. rozwijać istniejące marki i pozyskiwać nowe z myślą o amerykańskich i europejskich graczach komputerowych, tworzyć produkcje nowej generacji, bardziej rozwinąć działalność wydawniczą itd. Nas jednak najbardziej interesuje punkt „ożywić duże marki”. Nie zdradzono, o jakie tytuły/serie chodzi, ale pewną wskazówką może być post zamieszczony na oficjalnym profilu studia Obsidian Entertainment, w którym napisano „Co, jeśli…”. Niby nic, ale przypominamy, że deweloper ten współpracował z SEGĄ przy grze Alpha Protocol. Czyżby w ten sposób firma dawała nam znać, że coś się dzieje w temacie kontynuacji?

Obsidian Entertainment o planach wskrzeszenia dużych marek SEGI / Źródło: twitter.com/Obsidian
Obsidian Entertainment o planach wskrzeszenia dużych marek SEGI / Źródło: twitter.com/Obsidian

Alpha Protocol ukazało w 2010 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach osobistych. W produkcji wcielamy się w Michaela Thortona – agenta pracującego dla tytułowej organizacji, który ma zbadać sprawę ataku na cywilny samolot, do którego doszło na Bliskim Wschodzie. Szybko okazuje się, że sytuacja jest bardziej zagmatwana, niż się wydawało.

Projekt, jak zresztą głosi sam podtytuł (Szpiegowska gra RPG), to RPG utrzymane w klimacie znanym chociażby z książkowej i filmowej serii opowiadającej o przygodach Jasona Bourne’a. W momencie premiery mógł się pochwalić nie tylko niecodziennymi, jak na ten gatunek, realiami, ale także ciekawym systemem dialogów i interesującą fabułą. Niestety walka nie była już tak udana, a dodatkowo gra cierpiała na mniejsze i większe błędy techniczne. Mimo wszystko jest to ciekawa pozycja, która słabo się sprzedała i niedługo po premierze zapowiedziano, że kontynuacja nie powstanie. Liczymy, że SEGA jednak zmieniła zdanie.