Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2018, 10:52

Total War Arena - otwarta beta ruszy 22 lutego

Zespół Creative Assembly ogłosił, że 22 lutego strategia Total War: Arena wejdzie w fazę otwartych beta-testów. Gra otrzyma równocześnie patch 3.0 z dodatkową zawartością – do dowódców dołączy sam Hannibal, a w bitwach będziemy mogli wykorzystać słonie.

Wraz z otwartą betą do gry dołączy Hannibal. - Total War Arena - otwarta beta ruszy 22 lutego  - wiadomość - 2018-02-08
Wraz z otwartą betą do gry dołączy Hannibal.
TOTAL WAR: ARENA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: Wargaming
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC
  5. Model biznesowy: free-to-play

Studio Creative Assembly poinformowało, że 22 lutego ruszy otwarta beta Total War: Arena, czyli opartej na modelu free-to-play pobocznej odsłony popularnego cyklu strategii. Równocześnie gra zostanie zaktualizowana do wersji 3.0, przynosząc wiele ciekawych nowości.

Patch doda m.in. dwóch kartagińskich dowódców w postaci Hannibala i jego brata Hazdrubala. Wraz z nimi do gry dołączą słonie. Do tego aktualizacja wprowadzi nową mapę (Las Teutoburski), trzydzieści jednostek oraz dwadzieścia jeden przedmiotów zapewniających różnorodne bonusy podczas bitew.

Hannibal i Hazdrubal będą dowódcami stawiającymi na szybkie akcje. Przykładowo, wśród dostępnych dla pierwszego z nich umiejętności znajdzie się rozkaz szybszego marszu kosztem morale czy zdolność pozwalająca ignorować negatywne efekty, jakie trudny teren wywiera na prędkość poruszania się oddziałów.

Słonie mają siać zniszczenie na polach bitewnych, będąc w stanie rozbijać formacje przeciwnika. Zabicie ich ma być trudne, gdyż dysponować będą dużą pulą punktów życia. Jednym ze skutecznych sposobów na poradzenie sobie z tymi bestiami okaże się wykorzystanie falang wyposażonych w długie oszczepy.

Przypomnijmy, że Total War: Arena po raz pierwszy weszło w fazę otwartej bety w 2015 roku. Produkcja napotkała jednak spore problemy i została po pewnym czasie cofnięta do poziomu zamkniętej alfy. W pewnym momencie wydawało się nawet, że projekt może zostać skasowany, ale w 2016 roku studio Creative Assembly nawiązało współpracę z firmą Wargaming i tytuł zaczął wreszcie zmierzać w dobrym kierunku.

  1. Oficjalna strona gry