Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 10:48

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Baptiste nowym bohaterem gry Overwatch

Studio Blizzard Entertainment ujawniło 30. grywalną postać, która wkrótce powinna pojawić się w sieciowej strzelance Overwatch. Jest nią były członek terrorystycznej organizacji Szpon – bojowy medyk o imieniu Baptiste.

Broń wyglądająca jak granatnik i czytnik na oku wyglądający jak ten z serii Dragon Ball – oto Baptiste w całej swojej okazałości. - Baptiste nowym bohaterem gry Overwatch - wiadomość - 2019-02-26
Broń wyglądająca jak granatnik i czytnik na oku wyglądający jak ten z serii Dragon Ball – oto Baptiste w całej swojej okazałości.

W wyniku wojny omnicznej osieroconych zostało 30 milionów dzieci – Baptiste był jednym z nich. Mając dość życia w nędzy, dołączył do organizacji terrorystycznej Szpon. Początkowo myślał, że to słuszny wybór, jednak z każdą kolejną akcją, jego niechęć do grupy rosła. Wreszcie, któregoś dnia, postanowił obrócić się przeciwko organizacji i zacząć wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Teraz to on jest na celowniku terrorystów.

Tak pokrótce przedstawia się historia Baptiste'a – trzydziestej grywalnej postaci z gry Overwatch, o której istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki filmikowi wrzuconemu na oficjalne konto gry w serwisie YouTube (chociaż pierwsze przesłanki pojawiły się już parę dni wcześniej). O samym bohaterze, poza jego wyglądem i biografią, wiemy niewiele. Możemy się domyślać, że skoro jest medykiem bojowym, to prawdopodobnie będzie postacią wsparcia. Widzimy również, że posiada wyposażoną w dwa cyngle broń wyglądającą jak granatnik, co sugeruje dostępność alternatywnych trybów strzelania. Może, na wzór Any, jeden z nich będzie leczył, a drugi zadawał obrażenia? Lecząca wyrzutnia granatów brzmi nawet ciekawie.

Nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać debiutu Baptiste'a w Overwatchu. W najbliższych dniach prawdopodobnie pojawi się na serwerach testowych. Przypominamy, że tytuł otrzymał niedawno aktualizację 1.33.0.1, która dodała do gry nową mapę – Paryż.