Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 10:58

autor: Heros99

Premiera DiRT Rally 2.0

Dziś ma miejsce rynkowa premiera kolejnej odsłony kultowego cyklu wyścigowego, umożliwiającego branie udziału w rajdach samochodowych. Gra trafiła na sklepowe półki w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Czy DiRT Rally 2.0 zostanie okrzyknięty najlepszym symulatorem rajdów? - Premiera DiRT Rally 2.0 - wiadomość - 2019-02-26
Czy DiRT Rally 2.0 zostanie okrzyknięty najlepszym symulatorem rajdów?

Nastał dzień, kiedy na rynku debiutuje kolejna gra studia Codemasters – specjalistów od produkcji gier wyścigowych. Serie DiRT oraz Race Driver są przez krytyków oraz graczy uważane za jedne z najlepszych przedstawicieli gatunku. Tym razem mamy do czynienia z siódmą już odsłoną cyklu DiRT, stawiającą na realizm i jak najlepsze odwzorowanie doświadczeń związanych z braniem udziału w rajdach samochodowych.

DiRT Rally 2.0 w skrócie:
  1. Deweloper gry: Codemasters Software
  2. Wydawca: Codemasters Software
  3. Gatunek: gra wyścigowa
  4. Platforma: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 26 lutego 2019 r.

Pewną niewiadomą była jakość produkcji. Wierni fani marki obawiali się, czy deweloperzy podołają wysokim oczekiwaniom i stworzą godną kontynuację hitu sprzed trzech lat. Na szczęście wszyscy mogą odetchnąć z ulgą. Codemasters stanęło na wysokości zadania. Jak informowaliśmy parę dni temu, gra została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. Tytuł może pochwalić się wysoką średnią 86/100 w serwisie Metacritic (wynik wersji PC).

Recenzenci bardzo chwalą wymagający model jazdy. Deweloperzy nie zdecydowali się na znaczne zmiany w systemie rozgrywki. Wszelkie modyfikacje to ewolucja tego, co już dobrze znają gracze. Taka decyzja jest jednak bardzo chwalona. Mamy do czynienia z godnym następcą poprzedniczek, czerpiącym z nich pełnymi garściami, ale też dodającym nieco od siebie. Model prowadzenia samochodów jest więc fanom dobrze znany, lecz wprowadzone zmiany będą wymagać poświęcenia paru chwil na przyzwyczajenie się.

Za największą wadę krytycy uważają płytki tryb kariery, który w dużej mierze sprowadza się wyłącznie do zwyciężania w kolejnych wyścigach i kupowania coraz szybszych samochodów. Gra pozbawiona jest więc jakiejkolwiek ciekawej historii, która motywowałaby gracza do pokonywania kolejnych tras.

Jedni już okrzyknęli DiRT Rally 2.0 najlepszym symulatorem rajdów samochodowych dostępnym na rynku. Inni czekają na wyciągnięcie takich wniosków do momentu, aż sami przetestują produkcję. Co by jednak nie mówić, śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z bardzo dobrą grą, która stawia przed graczem duże wyzwanie.

Tytuł ukazał się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Gra otrzymała pełną polską wersję językową.

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0