Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2018, 12:50

Archiwa Overwatch otworzą się 10 kwietnia

Firma Blizzard oficjalnie zapowiedziała kolejne czasowe wydarzenie w grze Overwatch. Archiwa Overwatch, gdyż tak będzie nazywał się event, wprowadzi między innymi specjalne misje PvE oraz doda nową mapę do meczów PvP. Całość rozpocznie się 10 kwietnia.

ARCHIWA OVERWATCH W SKRÓCIE:
  • czas trwania – od 10 do 30 kwietnia;
  • dwie misje PvE z dwoma wariantami (fabularnym i dowolnym) oraz czterema poziomami trudności;
  • nowa mapa - Rialto;
  • około 60 nowych przedmiotów kosmetycznych.

Dla wielu Overwatch jest po prostu pierwszoosobową strzelanką sieciową, w której dwie drużyny złożone z wybranych przez graczy bohaterów ścierają się ze sobą i wypełniają określone cele. Lecz popularne dzieło studia Blizzard posiada fabułę. Można ją poznać dzięki filmom promocyjnym, komiksom oraz specjalnym wydarzeniom w samej grze. Pierwszym tego typu eventem w Overwatch, który skupiał się na opowiadaniu o przeszłości niegdyś potężnej organizacji pilnującej pokoju na Ziemi, była ubiegłoroczna Insurekcja, która zyskała sporą popularność. Nic zatem dziwnego, że twórcy zdecydowali się na jej powrót. Podczas przerwy w odbywającym się wczoraj w nocy meczu Overwatch League Jeff Kaplan, reżyser gry, zapowiedział wydarzenie Archiwa Overwatch. Będzie ono trwało od 20 do 30 kwietnia.

Archiwa Overwatch zaoferują między innymi nową misję fabularną typu PvE. - Archiwa Overwatch otworzą się 10 kwietnia - wiadomość - 2018-04-06
Archiwa Overwatch zaoferują między innymi nową misję fabularną typu PvE.

Jak nietrudno się domyślić po takim wstępie, pierwszym elementem, jaki wejdzie w skład wydarzenia Archiwa Overwatch, będzie ubiegłoroczna Insurekcja. To przeznaczona dla czterech osób fabularna misja typu PvE, w której zadaniem graczy jest walka z kolejnymi falami omników na mapie King's Row. Zadanie to można wykonać zgodnie z historią (czyli wcielając się w Smugę, Reinhardta, Torbjörna lub Łaskę) lub wybierając dowolnego bohatera w oddzielnym trybie. Będzie to zatem doskonała okazja dla osób, które z jakiś powodów nie mogły w ubiegłym roku zagrać w Insurekcję, do zapoznania się z nią.

Sama Insurekcja to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej tego, co będzie miało do zaoferowania wydarzenie Archiwa Overwatch. Do niej dojdzie bowiem jeszcze jedna misja fabularna typu PvE - Odwet. Skupi się ona na członkach tak zwanego Blackwatch, czyli odłamu Overwatch działającego po cichu, by uniknąć zbędnych ograniczeń narzucanych przez ONZ. Będą oni musieli zmierzyć się z organizacją terrorystyczną Szpon w weneckiej dzielnicy Rialto. Podobnie jak w przypadku Insurekcji, również w Odwecie pojawi się możliwość ukończenia misji „zgodnie z historią” (jako McCree, Genji, Moira lub Żniwiarz, wtedy znany jeszcze jako Gabriel Reyes) lub wybierając dowolnego bohatera. Co ciekawe, według obietnic twórców, w przeciwieństwie do Insurekcji decydując się na tę drugą opcję, gracze otrzymają zupełnie inne doświadczenie niż w przypadku zabawy czysto fabularnej.

Zanim rozpoczniemy misję Odwet, warto zainteresować się nowym komiksem z uniwersum Overwatch, który stanowi do niej fabularny wstęp. Można go przeczytać za darmo tutaj.

Co jeszcze czeka nas w Archiwach Overwatch? Wraz ze startem wydarzenia na serwerach testowych pojawi się nowa mapa typu Eskorta do trybu PvP – Rialto. Będzie to lekko zmodyfikowana wersja planszy, na jakiej będzie rozgrywała się fabularna misja Odwet. Gdy twórcy upewnią się, że jest dobrze zbalansowana, oficjalnie zadebiutuje ona w rozgrywkach kompetytywnych. Ponadto podczas trwania eventu będzie można zdobyć około 60 nowych okolicznościowych przedmiotów kosmetycznych. Mowa między innymi o niespotykanych dotąd skórkach dla Żniwiarza oraz Genjiego lub Hanzo.

W przyszłości możemy spodziewać się więcej misji PvE, opowiadających o ciekawych wydarzeniach z przeszłości organizacji Overwatch. Jak bowiem zdradził Kaplan (via AllGamesDelta), nie tylko dają one możliwość do pogłębienia uniwersum, ale również zachęcają graczy do wypróbowania bohaterów, których zazwyczaj nie wybierają podczas meczów PvP.

W świetle takiej zapowiedzi Kaplana pozostaje nam tylko czekać na kolejne historie z uniwersum Overwatch. Na razie jednak wypada życzyć wszystkim miłośnikom sieciowej strzelanki Blizzarda dobrej zabawy podczas nadchodzącego wydarzenia. Do zobaczenia w Wenecji!