Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2018, 12:55

autor: Adrian Werner

Twórcy Tom Clancy’s The Division pracują nad grą battle royale?

Pojawiły się plotki sugerujące, że mające na koncie Tom Clancy’s The Division studio Massive Entertainment pracuje nad własną strzelanką typu battle royale.

Połączenie mechanizmów The Division z zasadami battle royale mogłoby się okazać atrakcyjną propozycją. - Twórcy Tom Clancy’s The Division pracują nad grą battle royale? - wiadomość - 2018-04-06
Połączenie mechanizmów The Division z zasadami battle royale mogłoby się okazać atrakcyjną propozycją.

Wielkie sukcesy Playerunknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale sprawiły, że strzelanki typu battle royale stały się najgorętszą kategorią na rynku. Nic zatem dziwnego, że wielu deweloperów rzuciło się do tworzenia gier tego typu. Wiele wskazuje na to, że jest wśród nich także znany z Tom Clancy’s The Division szwedzki zespół Massive Entertainment.

Źródłem tych doniesień jest serwis GameReactor. Jego redaktorzy otrzymali te informacje od źródła w samym studiu. Według nich będąca właścicielem dewelopera firma Ubisoft w styczniu tego roku zleciła pracownikom Massive Entertainment zainteresowanie się tematyką battle royale. Zespół przeanalizował sprawę i zapewnił swoich szefów, że może w krótkim czasie opracować coś dobrego w tym stylu, więc projekt ruszył naprzód.

Ostatnim dodatkiem do The Division był wydany w grudniu zeszłego roku Ostatni Bastion. - Twórcy Tom Clancy’s The Division pracują nad grą battle royale? - wiadomość - 2018-04-06
Ostatnim dodatkiem do The Division był wydany w grudniu zeszłego roku Ostatni Bastion.

Pewność twórców ma wynikać z faktu, że nie zaczynają od zera. Gra Tom Clancy’s The Division posiada bowiem większość elementów potrzebnych do wyprodukowania tego typu strzelanki i zapewniła fundamenty, na których Massive Entertainment może w szybkim tempie wyprodukować nowy tytuł.

Nie wiadomo, jaką formę przyjmie ten projekt. Tom Clancy’s The Division ma już ponad dwa lata i wydawanie trybu battle royale jako dodatku do niego byłoby mocno spóźnionym manewrem. Z kolei kontynuacja tej gry jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby warto było czekać na premierę tego projektu. Najbardziej prawdopodobne wydaje się więc wypuszczenie samodzielnej produkcji bazującej na silniku i mechanice The Division. Przypomnijmy przy okazji, że w zeszłym roku prezes Ubisoftu wspominał, iż rozważane jest wykorzystanie elementów battle royale w dodatkach do różnych gier, ale na razie nic z tego nie wynikło.

Warto dodać, że obecnie Massive Entertainment jest bardzo zajęte. Zespół pracuje nad Tom Clancy’s The Division 2 i dalej ulepsza część pierwszą. Ponadto studio zajmuje się produkcją gry Avatar, bazującej na popularnej filmowej marce.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Tom Clancy's The Division rok po premierze – Ubisoftu ratowanie przebojowej strzelanki