Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Avatar (PC)

Avatar

Przygodowa gra akcji osadzona w filmowym uniwersum Avatara, które stworzone zostało przez reżysera Jamesa Camerona. Za przygotowanie produkcji odpowiadają twórcy Tom Clancy's The Division.

Akcji | science fiction | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Avatar (PC)

data premiery gry:

2022

PC XONE PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Avatar to przygodowa gra akcji, która rozgrywa się w filmowym uniwersum Avatara. Za jej powstanie odpowiada firma Ubisoft oraz należące do niej szwedzkie studio Massive Entertainment (Far Cry 3, Tom Clancy's The Division). Oba podmioty współpracowały ściśle z wytwórnią 20th Century Fox oraz Jamesem Cameronem, ojcem serii i reżyserem wchodzących w jej skład filmów. Gra korzysta z zaawansowanego silnika graficznego o nazwie Snowdrop, który stworzony został z myślą o Tom Clancy's The Division.

Akcja Avatara rozgrywa się w XXII stuleciu, na księżycu Pandora, należącym do jednej z wielkich gazowych planet orbitujących wokół gwiazdy Alfa Centauri. Pandora, dysponująca bogatym ekosystemem oraz zasiedlona przez rasę inteligentnych obcych określanych mianem Na'vi, jest celem ziemskich korporacji, pragnących za wszelką cenę pozyskać jej cenne surowce i minerały. Podczas zabawy gracze mogą wziąć udział w konflikcie pomiędzy Na'vi a chciwymi kolonistami, równoczesne poznając fantastyczne krajobrazy księżyca.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Avatar

12+

Avatar od Ubisoftu opóźniony
Avatar od Ubisoftu opóźniony

wiadomość3 listopada 2020

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Avatar, nad którą pracują autorzy Tom Clancy's The Division, zaliczyła opóźnienie i ukaże się dopiero po marcu 2022 roku.

Nadal trwają prace nad grą Avatar od Ubisoftu
Nadal trwają prace nad grą Avatar od Ubisoftu

wiadomość16 lutego 2020

Jesper Karabanov, jeden z pracowników studia Ubisoft Massive, w rozmowie z serwisem Screen Rant potwierdził, że deweloperzy nadal pracują nad grą osadzoną w uniwersum znanym z filmu Avatar. Nie poznaliśmy jednak żadnych nowych konkretów na temat tej produkcji.

Nowa gra Avatar od Ubisoftu i twórców The Division 2 cały czas w produkcji
Nowa gra Avatar od Ubisoftu i twórców The Division 2 cały czas w produkcji

wiadomość2 grudnia 2019

Oficjalny profil marki Avatar w serwisie Twitter potwierdził, że cały czas trwają prace nad nową grą z otwartym światem opartą na filmowej trylogii. Tytuł, produkowany przez studio Massive Entertainment oraz firmę Ubisoft, trafi do graczy najwcześniej w 2021 roku.

Avatar od twórców The Division najwcześniej w 2020 roku
Avatar od twórców The Division najwcześniej w 2020 roku

wiadomość29 maja 2018

Sporo jeszcze poczekamy na grową adaptację filmowej marki Avatar, nad którą pracuje studio Massive Entertainment. Firma Ubisoft ogłosiła, że produkcja ukaże się dopiero po 1 kwietnia 2020 roku.

Twórcy Tom Clancy's The Division pracują nad grą opartą na filmie Avatar
Twórcy Tom Clancy's The Division pracują nad grą opartą na filmie Avatar

wiadomość28 lutego 2017

Firma Ubisoft oraz studio Massive Entertainment, odpowiadające za Tom Clancy's The Division, pozyskały licencję na produkcję gry osadzonej w filmowym uniwersum Avatara, które stworzone zostało przez reżysera Jamesa Camerona. Tytuł ma skorzystać z technologii oraz silnika The Division i ukazać się w bliżej niesprecyzowanej przyszłości.

PC
XONE
PS4