Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2019, 12:20

autor: AlexB

Blizzard sugeruje kubańską aktualizację Overwatch

Firma Blizzard opublikowała na oficjalnej stronie Overwatch wiadomość sugerującą, że wkrótce w tytule pojawi się nowa zawartość, która zabierze graczy na Kubę. Najprawdopodobniej chodzi o kolejną mapę i wydarzenie z cyklu Archiwa, choć niewykluczone, że zaprezentowana zostanie również nowa postać.

W Overwatch, czyli popularnej sieciowej strzelance opartej o system bohaterów, mieliśmy już okazję zwiedzić spory kawał świata. Firma Blizzard zabrała nas już między innymi do Anglii, Rosji, Nepalu, Grecji, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Japonii czy Francji. Wygląda na to, że wkrótce przyjdzie nam wybrać się również na Kubę. Na oficjalnej witrynie sieciowej gry pojawiła się bowiem wiadomość stylizowana na pierwszą stronę gazety z tego kraju – The Habana Sun.

W uniwersum Overwatch na Kubie dzieją się ciekawe rzeczy. - Blizzard sugeruje kubańską aktualizację Overwatch - wiadomość - 2019-04-09
W uniwersum Overwatch na Kubie dzieją się ciekawe rzeczy.

Znajdują się na niej dwa artykuły. Pierwszy opowiada historię rodziny Diazów. Założyli oni na Kubie niewielką destylarnię rumu i stworzyli markę Don Rumbotico, która z czasem zyskała sporą popularność. Zwróciło to uwagę potężnej megakorporacji, która złożyła propozycję kupna firmy. Diazowie początkowo odmówili, co doprowadziło do serii dziwnych wypadków, z pożarem destylarni na czele. W konsekwencji rodzina została zmuszona do sprzedaży interesu za ułamek wartości. To samo spotkało jedną z lokalnych atrakcji turystycznych - The Havana Sea Fort. Budynek został całkowicie zamknięty dla zwiedzających i pojawili się wokół niego ochroniarze, zatem trudno powiedzieć, co takiego konsorcjum tam szykuje.

Drugi materiał mówi o silnym huraganie Fernanda (lub Fernand w oficjalnym tłumaczeniu od Blizzarda), który wkrótce ma uderzyć w Kubę i wyrządzić na niej mnóstwo szkód. Władze ewakuowały osoby mieszkające na wybrzeżu i wydały stosowne ostrzeżenie.

Źródło: playoverwatch.com - Blizzard sugeruje kubańską aktualizację Overwatch - wiadomość - 2019-04-09
Źródło: playoverwatch.com

Wraz z wiadomością w sieci pojawiły się dwa screeny prezentujące destylarnię Don Rumbotico. Raczej oczywisty wydaje się fakt, że stanowią one pierwsze spojrzenie na kolejną mapę mającą niedługo pojawić się w Overwatch. Trudno jednak powiedzieć, jakiego typu ona będzie. Niewykluczone, że zostanie wykorzystana do nowego wydarzenia z cyklu Archiwa Overwatch, czyli trybu PvE prezentującego wydarzenia z historii tytułowej organizacji. Rozpocznie się ono najprawdopodobniej 11 kwietnia. Skąd takie przypuszczenie? Wystarczy spojrzeć na prognozę pogody zamieszczoną w gazecie, według której huragan nadejdzie w najbliższy czwartek (Jue to skrót od jueves, czyli po hiszpańsku właśnie ten dzień tygodnia).

Mamy również podstawy, by domniemywać, że powyższy teaser przedstawia nową bohaterkę – Alice Diaz, dziedziczkę Don Rumbotico, której zdecydowanie nie podobają się działania tajemniczej grupy finansowej na Kubie. Potwierdzenie tych spekulacji powinniśmy otrzymać wkrótce.

Overwatch zadebiutowało w maju 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i do dziś jest rozwijane przez twórców. Często świeża zawartość jest zapowiadana przez zabawy ARG oraz rozmaite easter eggi, zatem ostatnia wiadomość absolutnie nie jest niczym nowym dla miłośników słynnej produkcji.