Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 10:51

autor: Serek

Civilization 6 z modem przywracającym grafikę z piątki

Gra Civilization VI doczekała się moda, który zmienia oprawę graficzną produkcji na taką, która przypomina poprzednią odsłonę cyklu. Twórcą modyfikacji jest dyrektor artystyczny cyklu ze studia Firaxis Games, Brian Busatti.

Modyfikacja dla fanów realizmu jest już dostępna. - Civilization 6 z modem przywracającym grafikę z piątki - wiadomość - 2019-04-09
Modyfikacja dla fanów realizmu jest już dostępna.

Kolejne odsłony popularnej serii Civilization są często wzbogacane o dodatkową zawartość, a także chętnie poddawane wszelakim modyfikacjom. Nie inaczej jest w przypadku Civilization VI, czyli ostatniej części cyklu strategii turowych, w których gracze mają szansę rozwijać imperium na przestrzeni kilku epok. Twórcy wciąż musieli wysłuchiwać utyskiwania graczy na oprawę graficzną „szóstki”, dlatego postanowili umożliwić zmianę stylu graficznego za pomocą moda. Zmienia on „cukierkowy” wygląd produkcji na oprawę przypominającą Civilization V, czyli poprzednią odsłonę serii z 2010 roku.

Co ciekawe, twórcą moda jest sam dyrektor artystyczny cyklu - Brian Busatti. Autor podkreśla, że aby móc cieszyć się modyfikacją, nie trzeba posiadać zainstalowanych dodatków. Pliki, które trzeba pobrać, ważą niespełna 2,5 GB. Jeśli jesteście zainteresowani modyfikacją, możecie pobrać ją bezpośrednio z Warsztatu Steam. Oprócz podmienionych tekstur jednostek, budynków oraz środowiska, przywrócono także wygląd mapy znanej z piątej odsłony. Poniżej możecie zobaczyć, jak gra prezentuje się po zmodowaniu.

Gra Civilization VI ukazała się 21 października 2016 roku na PC. Tytuł trafił także na iOS oraz Switcha.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Sid Meier's Civilization VI
  2. Recenzja gry Civilization VI - o jedną turę od ideału
  3. Civilization VI na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI