Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 kwietnia 2019, 09:34

autor: Adrian Werner

Netflix potwierdza termin premiery serialu Wiedźmin

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy możemy spodziewać się premiery serialu Wiedźmin. Produkcja zadebiutuje w serwisie Netflix w ostatnim kwartale tego roku.

Serialowy Geralt trafi na ekrany telewizorów jeszcze w tym roku. - Netflix potwierdza termin premiery serialu Wiedźmin - wiadomość - 2019-04-17
Serialowy Geralt trafi na ekrany telewizorów jeszcze w tym roku.

Ted Sarandos, czyli szef Netfliksa ds. treści, zdradził, kiedy zobaczymy adaptację przygód Geralta z Rivii. Poinformował, że serial Wiedźmin ukaże się w czwartym kwartale tego roku. Przypomnijmy, że pierwszy sezon składać się będzie z ośmiu odcinków. Wszystkie udostępnione zostaną tego samego dnia.

Warto tutaj wspomnieć o wywiadzie, jakiego niedawno udzielił magazynowi Men's Health Henry Cavill, czyli aktor, który wcieli się w Geralta. Zdradził w nim, że w trakcie produkcji musi wstawać o 3 rano, gdyż zdjęcia każdego dnia trwają 15-16 godzin, a do tego dochodzi czas potrzebny na nakładanie makijażu oraz dwugodzinne sesje w siłowni.

Można spokojnie stwierdzić, że jesteśmy obecnie świadkami początku złotego okresu gatunku fantasy w telewizji. Kilka dni temu wystartował ósmy sezon Gry on tron, a stacja HBO pracuje już nad spin-offem zatytułowanym The Long Night.

Z kolei firma Amazon pracuje nad serialem osadzonym w uniwersum Władcy Pierścieni. W planach jest również adaptacja powieściowego cyklu Koło czasu, do której zdjęcia mają ruszyć we wrześniu tego roku. Natomiast stacja Showtime zamierza przenieść na ekran serię Kroniki Królobójcy autorstwa Patrick Rothfussa.

Netfliksowy Wiedźmin zadebiutuje przed całą tą konkurencją, w momencie gdy widzowie po obejrzeniu ostatniego sezonu Gry o tron będą szukali czegoś nowego w podobnych klimatach. Pozostaje mieć nadzieję, że serial spełni pokładane w nim nadzieje.

Warto na koniec wspomnieć, że ekipa produkcyjna Wiedźmina niedawno zawitała do Polski. Przez kilka dni zdjęcia były kręcone w okolicach zamku Ogrodzieniec.

  1. Oficjalna strona serialu