Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2019, 09:01

autor: Adrian Werner

Gra o tron - wystartował 8. sezon serialu HBO

Ruszył ósmy sezon serialu Gra o tron. HBO wyemitowało pierwszy z sześciu odcinków i udostępniło filmik prezentujący kulisy produkcji.

Ósmy sezon jest zarazem ostatnim. - Gra o tron - wystartował 8. sezon serialu HBO - wiadomość - 2019-04-16
Ósmy sezon jest zarazem ostatnim.

Doczekaliśmy się wreszcie startu ostatniego sezonu serialu Gra o tron. Stacja HBO wyemitowała pierwszy odcinek, jednocześnie udostępniając go w serwisie HBO GO. Wypuszczono również prawie 7-minutowy filmik ukazujący kulisy produkcji tego epizodu.

Ósmy sezon składać się będzie z sześciu odcinków. Pierwsze dwa są standardowej długości, wynoszącej poniżej godziny. Kolejne cztery będą znacznie dłuższe, zamykając się w 78-82 minutach.

Pierwszy odcinek serialu wyemitowano w kwietniu 2011 roku. Kilka miesięcy później do księgarni trafiła powieść Taniec ze smokami. Do dzisiaj pozostaje ona ostatnią wydaną częścią cyklu Pieśń lodu i ognia, na której bazuje przebój HBO. Oznacza to, że telewizyjna ekipa zdążyła się uwinąć z siedmioma sezonami zanim pisarz George R.R. Martin ukończył kolejną książkę z serii.

Fani powieściowego pierwowzoru są podzieleni w ocenie serialu. Wielu z nich straciło już jednak nadzieję na to, że książkowy cykl kiedykolwiek zostanie ukończony. Zaletą telewizyjnej adaptacji jest więc to, że zaoferuje jakąkolwiek wersję finału historii, bazującą na pierwotnych planach Martina.

Warto przypomnieć, że ósmy i ostatni sezon Gry o tron nie będzie wcale końcem telewizyjnego wcielenia marki. HBO ma w planach spin-off zatytułowany The Long Night. Serial cofnie nas o kilka tysięcy lat w przeszłość krainy Westeros, koncentrując się na ponurym okresie znanym jako Długa noc, czyli trwającej dwie dekady zimie.

  1. Oficjalna strona Gry o tron

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.