Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 grudnia 2018, 21:35

autor: Serek

Black Mirror: Bandersnatch - zapowiedź i data premiery filmu na podstawie serialu

Jeżeli jesteście fanami Black Mirror od Netfliksa, to zapewne czekaliście na tę wiadomość od dawna. W sieci pojawił się zwiastun oraz data premiery pełnometrażowego filmu Black Mirror: Bandersnatch. A premiera tuż tuż...

Spodziewaliście się zobaczyć film pełnometrażowy na podstawie Black Mirror? - Black Mirror: Bandersnatch - zapowiedź i data premiery filmu na podstawie serialu - wiadomość - 2018-12-27
Spodziewaliście się zobaczyć film pełnometrażowy na podstawie Black Mirror?

O tym, że powstanie piąty sezon Black Mirror wiadomo było od dawna. Mało kto jednak spodziewał się, że Netflix zdecyduje się na stworzenie filmu pełnometrażowego bazującego na słynnym serialu. Black Mirror: Bandersnatch, bo taki tytuł będzie nosiła produkcja, zadebiutuje 28 grudnia, czyli już jutro. Na oficjalnej stronie internetowej platformy znalazła się już zakładka dedykowana filmowi. Netflix przygotował z tej okazji zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.

Sam Netflix nazywa film „wydaniem specjalnym”. Głównym bohaterem obrazu będzie młody programista imieniem Stefan, który chce stworzyć przygodową grę wideo na podstawie jednej z bardziej mrocznych powieści fantasy. Niestety (dla widzów raczej dobrze), szybko okazuje się, że świat realny zaczyna niebezpiecznie mieszać się z fikcją. Akcja filmu rozgrywać się będzie w 1984 roku, dlatego zapomnijcie o wątkach związanych z portem gry na konsole obecnej generacji. Zamiast tego, w serialu można będzie zobaczyć staroszkolne joysticki.

Zapowiedź pełnometrażowego filmu opartego o Czarne Lustro obudziła ciekawość fanów związaną z interaktywnością produkcji. Wszystko za sprawą przedstawicieli Netfliksa, którzy jakiś czas temu zapowiadali możliwość wybrania zakończenia w kolejnym projekcie z serii Black Mirror. Reżyserem filmu jest David Slade (Breaking Bad, Hannibal), natomiast w głównego bohatera wcieli się Fionn Whitehead, znany głównie z roli Tommy’ego w Dunkierce. Premiera już jutro, dlatego wystarczy jeszcze chwilę poczekać i nic nie powinno przeszkodzić w cieszeniu się kolejną produkcją Netfliksa.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix