Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 marca 2018, 11:23

Zapowiedziano piąty sezon Black Mirror

Netflix opublikował krótki filmik zapowiadający kolejny sezon popularnej antologii science fiction, przedstawiającej negatywne konsekwencje zachłyśnięcia się nowymi technologiami.

Choć czwarta seria Black Mirror według wielu widzów nie dorównała swoim poprzedniczkom, Netflix nie zamierza zakończyć na niej dystopijnej antologii. Gigant streamingowy opublikował na swoich kanałach social media krótki filmik, który wprawdzie nie ujawnia zbyt wiele szczegółów, ale potwierdza, że piąty sezon Czarnego lustra znajduje się w produkcji.

Czwarty sezon Black Mirror zachwycił krytyków, ale wśród widzów wzbudził mieszane uczucia. - Zapowiedziano piąty sezon Black Mirror - wiadomość - 2018-03-06
Czwarty sezon Black Mirror zachwycił krytyków, ale wśród widzów wzbudził mieszane uczucia.

Kilkunastosekundowy materiał przedstawia charakterystyczne fragmenty z czterech pierwszych sezonów. Na końcu filmiku pojawia się napis „Be Right Back”, czyli „Zaraz wracam”. Jest to zarówno zapowiedź powrotu serialu, jak i nawiązanie do pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu, który nosił właśnie taki tytuł.

Black Mirror to stworzona przez Charliego Brookera antologia science fiction skupiająca się na tematach dotyczących współczesnego społeczeństwa oraz negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii. Każdy odcinek produkcji rozgrywa się w innym świecie, czasem bardzo bliskim rzeczywistości widzianej przez nas za oknem, innym razem przypominającym odległą przyszłość. Pierwsze dwa sezony serialu składały się z trzech odcinków każdy i zostały nakręcone na zamówienie brytyjskiego Channel 4. Stacja stworzyła jeszcze świąteczny odcinek specjalny, po czym prawa do Czarnego lustra przejął Netflix. Gigant streamingowy stworzył kolejne dwie serie, tym razem składające się z sześciu odcinków. Nie wiadomo jeszcze, ile epizodów zawierać będzie sezon piąty.

  1. Netflix
  2. Wrażenia z czwartego sezonu Black Mirror w serwisie Gameplay.pl