Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2018, 12:06

Urokliwe Way to the Woods na pierwszym zwiastunie

Nietypowa gra Way to the Woods otrzymała pierwszy, klimatyczny zwiastun. To przygodowo-zręcznościowa opowieść o zwierzętach, które przemierzają pozostałości po ludzkiej cywilizacji. Tytuł zadebiutuje na PC na początku 2019 roku.

Prześliczne Way to the Woods budzi skojarzenia z filmami animowanymi. - Niezależne Way to the Woods na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2018-03-06
Prześliczne Way to the Woods budzi skojarzenia z filmami animowanymi.
WAY TO THE WOODS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Andrew Tan
  2. Wydawca: Team 17
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC (potwierdzona), konsole (prawdopodobnie)
  5. Data premiery: 2019 r. (PC)

Inspirowana filmową twórczością studia Ghibli, a także tytułami takimi jak The Last of Us oraz Journey niezależna przygodowa gra akcji Way to the Woods doczekała się pierwszego trailera. Trwający niemal równą minutę zwiastun prezentuje kilka scen i fragmentów rozgrywki, dosłownie ociekając przy tym urokliwym, baśniowym klimatem.

Korzystając z okazji, Andrew Tan – jedyny twórca tego tytułu – zaprezentował też kilka screenshotów, przeprosił za długie milczenie (o grze po raz pierwszy usłyszeliśmy niemal trzy lata temu, kiedy autor miał zaledwie 16 lat) i podzielił się przybliżoną datą premiery. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w omawianą produkcję zagramy na początku 2019 roku.

Way to the Woods to przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w… sarnę. Zwierzę wędruje po pozornie opuszczonym przez ludzi świecie, starając się wrócić do domu wraz z towarzyszącym jej młodym jelonkiem. Kierując krokami nietypowej bohaterki poszukamy bezpiecznego schronienia i jedzenia, a przy okazji również odpowiedzi na trapiące nas pytania. Produkcję napędza popularny silnik Unreal Engine 4 i na razie zmierza na PC, jednak twórca jest zdeterminowany, by przenieść ją także na (wciąż niesprecyzowane) konsole.

  1. Way to the Woods – strona oficjalna