Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 15:10

autor: AlexB

Twórca serii Dragon Age dołącza do Ubisoftu, policja w siedzibie Starbreeze i inne wieści

Dziś piszemy o przejściu byłego dyrektora kreatywnego serii Dragon Age do studia odpowiedzialnego za Assassin's Creed Odyssey, aresztowaniu w siedzibie Starbreeze oraz udostępnieniu zmodyfikowanej gry Minecraft: Story Mode na Netfliksie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mike Laidlaw przechodzi do Ubisoft Quebec

Nad czym pracuje Mike Laidlaw w Ubisoft Quebec? - Twórca serii Dragon Age dołącza do Ubisoftu, policja w siedzibie Starbreeze i inne wieści - wiadomość - 2018-12-06
Nad czym pracuje Mike Laidlaw w Ubisoft Quebec?

W połowie października ubiegłego roku świat obiegła wiadomość, że Mike Laidlaw, czyli dyrektor kreatywny serii Dragon Age oraz autor scenariusza do Jade Empire, opuścił BioWare. Według podanych przez niego informacji, zamierzał on nieco odpocząć od branży. Jej zew okazał się jednak silniejszy. Laidlaw przez długi czas zajmował się bowiem doradzaniem mniejszym producentom, a teraz powrócił w pełnej chwale, tym razem jako pracownik Ubisoft Quebec, czyli studia odpowiedzialnego między innymi za niedawne Assassin's Creed Odyssey. Deweloper ma się w nim skupiać na nowym, nieogłoszonym jeszcze projekcie gry AAA. Czyżby chodziło o kolejną odsłonę kultowego cyklu o Asasynach i Templariuszach? A może nadchodzi jakieś RPG z nieznanej marki? Na oficjalne zapowiedzi zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Policja w siedzibie Starbreeze

Wokół studia Starbreeze jest ostatnio sporo zamieszania. - Twórca serii Dragon Age dołącza do Ubisoftu, policja w siedzibie Starbreeze i inne wieści - wiadomość - 2018-12-06
Wokół studia Starbreeze jest ostatnio sporo zamieszania.

Czarne chmury zebrały się nad studiem Starbreeze. Nie dość, że twórcom takich gier, jak Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay czy Brothers: A Tale of Two Sons grozi bankructwo, to jeszcze w ich siedzibie w Sztokholmie pojawiła się policja. Wszystko w wyniku trwającego śledztwa związanego z tak zwanym insider trading, czyli handlem papierami wartościowymi danej spółki, dokonywanym przez osoby posiadające poufne informacje na jej temat i wykorzystujące je w celu osiągnięcia prywatnego zysku. Jak zdradził oficer Niklas Ahlgren w oświadczeniu dla serwisu GameIndustry.biz, aresztowana została jedna osoba, a także zarekwirowano sprzęt oraz dokumentację.

Przedstawicielka Starbreeze zapewniła, że studio jako całość nie jest w żaden sposób podejrzane i aktywnie współpracuje z policją. Całe to zamieszanie nie powinno zatem znacząco wpłynąć na proces odbudowy spółki.

Minecraft: Story Mode na Netfliksie

Kto powiedział, że w serwisie pełnym filmów i seriali nie może pojawić się gra? - Twórca serii Dragon Age dołącza do Ubisoftu, policja w siedzibie Starbreeze i inne wieści - wiadomość - 2018-12-06
Kto powiedział, że w serwisie pełnym filmów i seriali nie może pojawić się gra?

Jesteście fanami Minecrafta, dzieł nieistniejącego już studia Telltale i posiadacie przy okazji abonament Netfliksa? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Na tej popularnej platformie streamingowej pojawił się pierwszy sezon Minecraft: The Story Mode, czyli produkcji z 2015 roku. Co istotne, nie jest to jedynie zbiór kluczowych cutscenek posklejany w serial. Podczas seansu, tak samo, jak miało to miejsce w grze, musimy dokonywać wyborów, które zdeterminują, w którą stronę pójdzie akcja. Co prawda decyzje są mocno ograniczone w stosunku do pierwowzoru (istnieją tylko dwie opcje), lecz bez wątpienia jest to bardzo dobra okazja, by relatywnie niewielkim kosztem zapoznać się z tym całkiem sympatycznym tytułem. Kusić może również to, że Minecraft: The Story Mode na Netfliksie dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej (do wyboru są napisy lub dubbing).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

  1. Tales of Vesperia: Definitive Edition
  2. Two Point Hospital