Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 19:00

autor: Entelarmer

Minecraft: Story Mode zadebiutuje w październiku

Studio Telltale Games ujawniło datę premiery Minecraft: Story Mode. Najnowsza produkcja twórców The Walking Dead zadebiutuje w wersji cyfrowej 13 października na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One. Na wersje mobilne przyjdzie nam poczekać do 15 października, a wydanie pudełkowe ukaże się 27 października.

Na początku tego miesiąca wspominaliśmy o pogłoskach dotyczących daty premiery pudełkowego wydania gry Minecraft: Story Mode. Według nich pierwszy odcinek nie cyfrowej wersji przygód kanciastych bohaterów miał trafić do sprzedaży pod koniec października lub nawet listopada. Tymczasem na oficjalnym blogu studia twórcy oświadczyli, że pudełkowe Minecraft: Story Mode zadebiutuje epizodem The Order of the Stone 27 października na komputerach PC i Mac oraz konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Playstation 4 i Xbox One. Sprawdziło się natomiast zapewnienie o wcześniejszej premierze wersji cyfrowej, dostępnej m.in. przez Steam, Telltale Online Store oraz sklepy marek PlayStation oraz Xbox od 13 października. Tytuł ukaże się także na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, na których zadebiutuje dwa dni po premierze na komputery i konsole (tj. 15 października) oraz na konsolach WiiU i PlayStation Vita (data premiery na dwa ostatnie urządzenia jeszcze nie została podana). Co się zaś tyczy przepustki sezonowej, to ta będzie uwzględniona we wspomnianym wydaniu pudełkowym.

Pudełkowe wydanie fabularnego Minecrafta zadebiutuje pod koniec października. - Minecraft: Story Mode zadebiutuje w październiku - wiadomość - 2015-09-16
Pudełkowe wydanie fabularnego Minecrafta zadebiutuje pod koniec października.

Co nieco dowiedzieliśmy się także o historii i postaciach. Gracze wcielą się postać o imieniu Jesse, przy czym w przeciwieństwie do poprzednich gier studia Telltale Games możliwe będzie zdecydowanie o graniu mężczyzną lub kobietą (głos pod męskiego bohatera podłoży Patton Oswalt, a w rolę protagonistki wcieli się Catherine Taber), a także wyglądzie swojego protegowanego. Co się tyczy fabuły, ta na razie prezentuje się dość sztampowo w porównaniu z tym, co twórcy zaoferowali w The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Jesse wraz ze swoimi przyjaciółmi uczestniczą w EnderCon, wydarzeniu powiązanym z pokonaniem Smoka Kresu (ang. Ender Dragon, pierwszy boss wprowadzony do oryginalnego Minecrafta) przez tytułowy Zakon Kamienia, w trakcie którego, jakże oryginalnie, coś idzie nie tak i – cytując klasyka – „śmierć i zniszczenie” zalewają krainę. Naszej postaci i jego czterem towarzyszom (w tym… świni) nie pozostaje nic innego, jak udać się w poszukiwaniu wspomnianego stowarzyszenia, co doprowadzi ich do Netheru, a nawet do Pustki i tego, co poza nią.

Gdzie znajdzie się miejsce dla wyborów moralnych, będących wizytówką gier sygnowanych logiem Telltale, na razie nie wiadomo. Niemniej o ich brak raczej nie ma się co obawiać, o czym zresztą zapewnili sami twórcy. Kolejne informacje, w tym o wydaniu na PSV i WiiU, mają pojawić się wkrótce, choć samo Telltale przyznało, że woli pozwolić graczom na samodzielne odkrywanie tajemnic gry.