Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2015, 15:17

autor: Pirlond

Pudełkowe Minecraft: Story Mode w październiku lub listopadzie?

Wygląda na to, że Minecraft: Story Mode – najnowsza przygodówka studia Telltale Games, bazująca na produkcji stworzonej przez Markusa „Notcha” Perssona – doczeka się wydania pudełkowego. Tak przynajmniej sugerują zagraniczne sklepy internetowe, które umieściły edycję płytową w swojej ofercie.

Minecraft: Story Mode doczeka się pudełkowego wydania. - Pudełkowe Minecraft: Story Mode w październiku lub listopadzie? - wiadomość - 2015-09-02
Minecraft: Story Mode doczeka się pudełkowego wydania.

Deweloperzy z Telltale Games od początku nie ukrywali, że zamierzają wydać Minecraft: Story Mode w pudełku – w FAQ dostępnym na oficjalnej stronie internetowej produkcji przedstawiciele studia stwierdzili, że choć tytuł ukaże się w pierwszej kolejności w usługach dystrybucji cyfrowej, to w późniejszym terminie doczeka się on edycji pudełkowej. I rzeczywiście – niedawno gra pojawiła się w ofercie dwóch brytyjskich sklepów internetowych: GAME oraz Amazon. Na kartach produktu w obu widnieje jednak inna informacja dotycząca daty premiery. Pierwszy z nich wskazuje, że przygodówka w wersji na Xboksa One i PlayStation 4 ukaże się 11 listopada, natomiast na Xboksa 360 i PlayStation 3 trafi 30 listopada. Z kolei według Amazona, pudełkowy Minecraft: Story Mode miałby zawitać zarówno na starsze, jak i nowsze konsole kilkanaście dni wcześniej – 30 października. Oba sklepy (co ciekawe, w ich ofercie brakuje wersji na PC i Wii U) twierdzą zaś, że na płycie z grą miałby znaleźć się tylko pierwszy epizod produkcji. Pozostałe klienci musieliby pobrać z usług Xbox Live lub PlayStation Network, korzystając zapewne z dołączonego do pakietu kodu.

Na razie deweloperzy ze studia Telltale Games nie potwierdzili powyższych doniesień.

Minecraft: Story Mode jest podzieloną na epizody przygodówką opartą na cieszącym się ogromną popularnością (także w Polsce) Minecrafcie. Gracze wcielą się w niejakiego Jessego, który wraz z grupą towarzyszy wyrusza na poszukiwania Zakonu Kamienia – legendarnego bractwa, które może uratować świat przed zagładą.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.