Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2015, 15:10

autor: Góral

Man O’ War: Corsair - zapowiedziano morską grę akcji z uniwersum Warhammera

Studio Evil Twin Games zapowiedziało Man O’ War: Corsair - produkcję opartą na grze stołowej Man O' War. W grze wcielimy się w kapitana żeglującego wraz ze swoją załogą po niebezpiecznych wodach, pełnych potworów morskich i rozmaitych przeciwników.

Man O’ War: Corsair w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji z elementami strategii i ekonomii
  • Deweloper: Evil Twin Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2016 rok
  • Inne: produkcja oparta na grze stołowej Man O' War

W ostatnich miesiącach przeżywamy spory wysyp zapowiedzi tytułów opartych na markach wykreowanych przez Games Workshop. W produkcji obecnie znajdują się takie gry jak: Total War: Warhammer, Warhammer: The End Times - Vermintide, Space Hulk: Deathwing czy też Mordheim: City of the Damned, a do tego grona dołączyła kolejna pozycja. Studio Evil Twin Games, które części graczom znane jest z takich produkcji jak GooHoo i Victory at Sea, zapowiedziało Man O’ War: Corsair oparte na grze stołowej Man O' War. Projekt zmierza w kierunku komputerów osobistych, a jego premiera planowana jest na 2016 rok. Deweloperzy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów, ale poniżej przedstawiamy kilka opublikowanych informacji.

Tytuł skupi się na eksploracji wód i bitwach morskich. Akcja będzie się rozgrywać w otwartym świecie, po którym będziemy podróżować, napadać wrogie jednostki, odwiedzać porty i handlować. Podczas starć wykorzystamy nie tylko różne rodzaje okrętów i ich działa, ale również załogę. Na pokład wpuścimy np. strzelców atakujących z dystansu czy też czarowników. Ponadto w produkcji pojawi się cykl dnia i nocy, zmienne warunki pogodowe, morskie potwory, orkowie, mroczne elfy i przedstawiciele innych fantastycznych ras.

Na ten moment to niestety wszystko, co wiemy. Powyżej obejrzycie jeszcze pierwszy zwiastun, z którego wynika, że Man O’ War: Corsair raczej nie powali nas na kolana oprawą graficzną, ale, miejmy nadzieję, zrobi to samą rozgrywką.

W Man O’ War: Corsair zmierzymy się z morskimi potworami. - Man O’ War: Corsair - zapowiedziano morską grę akcji z uniwersum Warhammera - wiadomość - 2015-09-02
W Man O’ War: Corsair zmierzymy się z morskimi potworami.