Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Space Hulk: Deathwing (PC)
OkładkaSpace Hulk: Deathwing (PC)

Space Hulk: Deathwing

Jedna z kilku elektronicznych adaptacji gry planszowej Space Hulk firmy Games Workshop, osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000. W przypadku Space Hulk: Deathwing mamy do czynienia ze strzelaniną FPP, stworzoną przez Streum On Studio (E.Y.

Akcji | FPP | science fiction | Warhammer 40,000 | FPS | kooperacja | strzelanki

Space Hulk: Deathwing Premiera

anulowana

XONE

14gru2016

PC

22maj2018

PS4

Gry podobne do Space Hulk: Deathwing

Deep Rock Galactic

Star Wars: Republic Commando

Unreal

Space Hulk: Deathwing to jedna z wielu adaptacji kultowej gry planszowej Space Hulk z uniwersum Warhammera 40,000, wydanej przez Games Workshop w 1989 roku i odświeżonej 20 lat później. W przeciwieństwie do większości wcześniejszych „egranizacji”, które były z reguły taktycznymi strategiami turowymi, w tym przypadku mamy do czynienia z rasową strzelaniną FPP na platformę PC, PS4 i XONE i inne urządzenia. Powstała ona w przeważającej mierze w zespole Streum On Studio (znanym wcześniej co najwyżej z gry akcji E.Y.E: Divine Cybermancy), który miał do pomocy bardziej doświadczone studio Cyanide (kojarzone z markami takimi jak Styx czy Blood Bowl).

Fabuła

W grze wcielamy się Kronikarza – dowodzącego małą grupą członka jednostki Deathwing, która stanowi specjalny oddział kosmicznych marines. Naszym zadaniem jest zbadanie tytułowego kosmicznego złomowiska – gigantycznego śmietnika złożonego z wraków statków, a nawet asteroid – na którym roi się od genokradów, czyli zmodyfikowanych genetycznie przedstawicieli potwornej rasy tyranidów. Bohaterowie muszą zabezpieczyć skryte wśród złomu starożytne artefakty, zanim dostaną się w ręce wroga.

Rozgrywka

Akcja toczy się na stosunkowo rozległych mapach, które składają się w dużej mierze z ciemnych, klaustrofobicznych korytarzy, zbiegających się gdzieniegdzie w większe sale. Gracz na każdym kroku – i z każdej strony – atakowany jest przez hordy przeciwników, więc do starć trzeba podchodzić taktycznie. Oznacza to wydawanie odpowiednich rozkazów dwóm podkomendnym Kronikarza, a także blokowanie za sobą przejść czy zdalne hakowanie działek obronnych.

Bohater korzysta ze zróżnicowanego arsenału broni (białej i dystansowej) oraz mocy psionicznych charakterystycznych dla uniwersum Warhammera 40,000. Ponadto można zwiększać możliwości swoje i swoich towarzyszy w ramach prostego systemu rozwoju postaci, obejmującego inwestowanie między misjami punktów w „perki”, które rozbito na trzy drzewka.

Tryby gry

Oprócz kampanii fabularnej, do dyspozycji jest także tryb kooperacji. Wykonuje się w nim te same misje co w solowym wariancie rozgrywki, ale różnica jest taka, że w zabawie uczestniczy maksymalnie czworo graczy, którzy mogą wybierać spośród pięciu klas postaci.

Technikalia

Gra w wersji na platformę PC, PS4 i XONE została stworzona w oparciu o nowoczesną technologię Unreal Engine 4, która gwarantuje wysokiej jakości wrażenia wizualne. Space Hulk: Deathwing jest podany w nowoczesnej oprawie graficznej i okraszony bardzo wyrazistym, mrocznym klimatem, którego ważny składnik stanowi również sugestywna warstwa dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Space Hulk: Deathwing cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Space Hulk: Deathwing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Space Hulk: Deathwing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE