Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2016, 11:25

autor: Entelarmer

Nowy gameplay ze Space Hulk: Deathwing

Serwis IGN opublikował krótki gameplay trailer gry Space Hulk: Deathwing. W trakcie trwającego dwie minuty filmiku zaprezentowano garść lokacji i walkę, jak również system obrażeń oraz dostępne uzbrojenie.

Space Hulk: Deathwing w skrócie:
  • Producent: Streum On Studio
  • Wydawca: Focus Home Interactive
  • Gatunek: taktyczny FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XONE
  • Data premiery: 2016 rok
  • Inne: nacisk na warstwę taktyczną i tryb kooperacji; Unreal Engine 4

Minęły prawie dwa miesiące od czasu zaprezentowania pierwszego nagrania z rozgrywki w Space Hulk: Deathwing – pierwszoosobowej strzelance osadzonej w uniwersum Warhammer 40,000. Poprzednio mogliśmy doświadczyć 14-minutowego fragmentu gry, teraz zaś w sieci pojawił się znacznie krótszy zwiastun, opublikowany przez serwis IGN. Choć trwa zaledwie nieco ponad dwie minuty, oferuje dość sporo informacji na temat nadciągającej produkcji. W trakcie zwiedzania tytułowego Space Hulka – masy kosmicznego złomu wielkości księżyca – będziemy odpierać ataki hord obcych, ale nie będzie to jedyną atrakcją. Równie ciekawe ma być odkrywanie historii uniwersum, a na fanów świata 41. tysiąclecia czekają liczne sekrety, artefakty i easter eggi. Zadba o to Gavin „Gav” Thorpe, autor licznych opowiadań i zbiorów zasad poświęconych Warhammerowi 40,000. Cieszy to tym bardziej, że Gav ma na swoim koncie także Angel of Darkness, opowiadanie poświęcone Dark Angels, jednemu z zakonów Kosmicznych Marines. Właśnie w członków elitarnego 1. oddziału Mrocznych Aniołów wcielimy się w trakcie gry.

Wracając do rozgrywki, w Space Hulk: Deathwing zagramy w drużynie złożonej z czterech postaci, kontrolowanych przez sztuczną inteligencję bądź żywych graczy. Choć zostaniemy wyposażeni w ciężkie zbroje klasy Terminator, samą brutalną siłą niewiele wskóramy, zwłaszcza że wrogowie mają lubować się w zasadzkach, strategii „uderz i uciekaj” oraz atakowaniu grupami, a w późniejszych lokacjach spotkamy hybrydy wyposażone w ciężkie uzbrojenie (na przykład wyrzutnie rakiet). Dlatego też ścisła współpraca z innymi graczami okaże się niezbędna w celu uporania się z hordami obcych. Pomocne okaże się też zamykanie przejść w celu spowolnienia wroga, a dostępny arsenał pozwoli na dostosowanie naszego ekwipunku pod własny styl gry (warto wspomnieć, że w grze pojawi się uzbrojenie nie tylko znane z figurowego oryginału, lecz także zupełnie nowy sprzęt). Ponadto w walce zadbamy o poszczególne części pancerza, jako że każda ma mieć własną wytrzymałość, a jej zniszczenie nie pozwoli nam na korzystanie z przydzielonego do niej ekwipunku.

Jeśli chodzi o ogólną prezentację, fani Warhammera 40,000 poczują się jak w domu. Lokacje – wzorowane na kodeksach oryginału – w każdym Space Hulku są mroczne, gotyckie i wyraźnie stare. Sami Marines poruszają się sprawnie, ale ociężale, zaś obcy są szybcy i agresywni. Wygląda więc na to, że otrzymamy kolejną udaną produkcję z 41. tysiąclecia, po niedawnej strategii Battlefleet Gothic: Armada.

Ciężki pancerz daje sporą ochronę przed obrażeniami, ale warto uważać na uszkodzenie poszczególnych elementów. - Nowy gameplay ze Space Hulk: Deathwing - wiadomość - 2016-04-29
Ciężki pancerz daje sporą ochronę przed obrażeniami, ale warto uważać na uszkodzenie poszczególnych elementów.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Space Hulk: Deathwing

Space Hulk: Deathwing