Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2016, 13:31

autor: "Vergil"

Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016

Dzisiaj piszemy o zbliżającej się premierze gry muzycznej Thumper, gameplayu z pięknego Forgotton Anne, trailerze prezentującym arsenał z gry Space Hulk: Deathwing, a także o opóźnieniu debiutu survivalu P.A.M.E.L.A. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Thumper w złocie

Niezależne studio Drool poinformowało, że prace nad ich muzyczną grą akcji, znaną jako Thumper, dobiegły końca. Data premiery tej produkcji, wyznaczona na 13 października bieżącego roku, jest zatem aktualna. Przypomnijmy, że w grze wcielimy się w kosmicznego żuka, a naszym zadaniem będzie pokonanie CRAKHED — szalonej głowy z przyszłości, która stanowi zagrożenie dla świata. Podobnie jak ma to miejsce w innych produkcjach tego typu, rozgrywka będzie polegać na naciskaniu przycisków w rytm muzyki i przeskakiwaniu na boki po równoległych torach. Uwagę zwróci psychodeliczna oprawa, w której będą dominować chromowane płaszczyzny. Co ciekawe, tytuł wykorzysta gogle wirtualnej rzeczywistości, jednak nie będą one niezbędne do zabawy.

Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016 - ilustracja #1

Piękne Forgotton Anne na PlayStation 4

Całkiem niedawno donosiliśmy Wam o tym, że w ramach programu Square Enix Collective, w którym japoński wydawca wspiera niezależnych deweloperów, zadebiutuje nowy tytuł — Forgotton Anne. Teraz możemy rzucić okiem na trwający kilkanaście minut materiał wideo, prezentujący rozgrywkę na PlayStation 4. Obok elementów czysto platformowych, pojawią się tutaj zagadki środowiskowe — tytułowa Anne posiada bowiem tajemniczy kamień, dzięki któremu może bezpośrednio wpływać na energetyczne wibracje poszczególnych elementów świata. W grze trafimy do krainy zamieszkałej przez istoty powstałe z niepotrzebnych przedmiotów codziennego użytku, a naszym zadaniem będzie nie tylko zatrzymanie niebezpiecznej rewolucji, lecz także próba ucieczki z tego nietypowego świata. Na uwagę bez wątpienia zasługuje śliczna oprawa graficzna, dla której inspirację stanowił styl studia Ghibli (Ruchomy zamek Hauru, Spirited Away: W krainie bogów).

Rozbudowany arsenał ku chwale Imperatora

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z gry Space Hulk: Deathwing, dzięki któremu możemy przyjrzeć się arsenałowi, z jakiego skorzystamy eskterminując istoty plugawiące swą obecnością należące do Imperatora terytoria. Jak widać, do naszej dyspozycji deweloperzy oddadzą całkiem rozbudowany zestaw narzędzi mordu, wśród których znalazło się miejsce nie tylko na broń palną, lecz także występującą w kilku wariantach broń białą. Karabiny, shotguny, miecze, młoty, działka obrotowe, miotacze ognia — miłośnicy uniwersum Warhammer 40.000 mogą już zacierać ręce. Nie można nie wspomnieć o doskonałej oprawie graficznej, a w oczy rzucają się również olbrzymie ilości przeciwników, jacy atakują oddział nieustraszonych Kosmicznych Marines. Zapowiada się, że będziemy mieć do czynienia z pozycją obowiązkową dla miłośników stworzonego przez Games Workshop świata, aczkolwiek pozostali, łaknący krwi kosmicznego tałatajstwa gracze, również powinni trzymać rękę na pulsie.

P.A.M.E.L.A. będzie nas straszyć dopiero w przyszłym roku

Na koniec, smutne wieści dla miłośników survival horrorów. Premiera dobrze zapowiadającego się dzieła niezależnego zespołu NVYVE Studios — P.A.M.E.L.A. — została przesunięta na luty 2017 roku. Jak wynika z opublikowanego przez deweloperów oświadczenia, proces produkcyjny idzie jak po maśle, jednak twórcy chcieliby dorzucić do gry "tonę wspaniałej, nowej zawartości i wprowadzić szlify". Wiele wskazuje na to, że jest na co czekać — gra zabierze nas bowiem do futurystycznego kompleksu rozrywkowo-handlowego, w którym wybuchła tajemnicza epidemia, zamieniająca ludzi w pozbawione człowieczeństwa potwory. Tytułowa Pamela to sztuczna inteligencja, która zarządza całą infrastrukturą tego miejsca, a zarazem nasz jedyny sojusznik. Rozgrywka ma opierać się na eksploracji, dbaniu o zapasy wody i jedzenia, konieczności zapewnienia prowadzonej przez nas postaci odpowiedniej ilości snu, a także na przetrwaniu w niegościnnym środowisku. Sprawę będzie komplikował brak konwencjonalnej broni, zatem oprócz urządzeń pacyfikujących korzystać będziemy z tego, co sami sobie wytworzymy.

Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

Galeria filmów

...jak również najnowsze filmy z gier: