Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 października 2016, 13:27

The ABC Murders - zadebiutowała mobilna wersja przygodówki z Herkulesem Poirotem

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra The ABC Murders, czyli mobilna wersja przygodówki z wykreowanym przez Agathę Christie detektywem Herkulesem Poirotem w roli głównej.

Mamy dobre wieści dla miłośników przygodówek. Doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnej wersji gry The ABC Murders, czyli produkcji opartej na kanwie powieści mistrzyni kryminałów – Agathy Christie.

Bohaterem gry jest najsłynniejsza kreacja pisarki, czyli detektyw Herkules Poirot, który wystąpił w ponad trzydziestu książkach Christie. Kampania rozpoczyna się od listu, w którym seryjny morderca, podpisujący się jako A.B.C., podaje miejsce i datę swojej kolejnej zbrodni. Jak widać, sprawca jest bezczelnie pewny siebie, a bezsilność władz sprawia, że Wielką Brytanię zaczyna szybko ogarniać panika. W rezultacie to na nasze barki spada zadanie powstrzymania mordercy.

The ABC Murders zostało zrealizowane w konwersji klasycznej detektywistycznej przygodówki. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, gromadzimy dowody i poszlaki, przesłuchujemy świadków i podejrzanych oraz oczywiście także rozwiązujemy masę zagadek logicznych.

Gra jest w pewnym stopniu nieliniowa. Podczas przygody co pewien czas podejmujemy bowiem decyzje, które kształtują dalszy rozwój historii. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej oprawie graficznej. Autorzy postawili na ładne połączenie pełnych detali pre-renderowanych lokacji i trójwymiarowych postaci, które wykonane zostały w ciekawej kreskówkowej stylistyce. Efekt końcowy jest ciekawy i cieszy oczy.

Mobilna wersja The ABC Murders dostępna jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu kosztuje ok. 30 złotych. Gra oferuje tylko jedną możliwą mikropłatność – za 13 złotych możemy znieść limit częstotliwości udzielanych podpowiedzi. To jednak propozycja tylko dla najbardziej leniwych i wielu osobom taki zakup popsuje zabawę.

The ABC Murders w App Store

The ABC Murders w Google Play