Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2016, 13:24

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

FIFA 17 z rekordową sprzedażą w Wielkiej Brytanii

FIFA 17 z rekordową sprzedażą w Wielkiej Brytanii. Pierwszy tydzień nowej „fify” na rynku brytyjskim przebił wiodącą do tej pory trzynastkę oraz okazał się o jedną piątą lepszy od zeszłorocznej edycji.

Najnowsza odsłona najpopularniejszej serii gier piłkarskich jest dostępna na rynku niecały tydzień (premiera europejska miała miejsce 29 września), ale zdołała już osiągnąć rekordową sprzedaż. Jak donosi serwis ChartTrack, FIFA 17 jest najlepiej sprzedającą się odsłoną cyklu w pierwszym tygodniu od premiery w Wielkiej Brytanii, pokonując w tej kategorii poprzedniego rekordzistę, grę FIFA 13. Wynik tegorocznej edycji jest też o 18% lepszy niż ubiegłorocznej FIFA 16. Póki co firma Electronic Arts nie podzieliła się szczegółowymi wynikami sprzedaży globalnej, ale prawdopodobnie zrobi to w kolejnym podsumowaniu kwartalnym za okres zakończony we wrześniu.

Choć nie podano konkretnych liczb, to ChartTrack dało obraz tego, jak wynik najnowszej „fify” rozkłada się na poszczególne konsole (zestawienie nie uwzględnia wersji PC). Ponad 53% sprzedanych kopii pudełkowego wydania to wersje na PlayStation 4, a nieco powyżej 40% przypada na Xboksa One. Warto przy tym nadmienić, że FIFA 17 była dołączana do obu edycji Xboksa One S (1 TB i 500 GB), co i tak nie pomogło konsoli firmy Microsoft przebić rywala. Pozostałe 6% należy do urządzeń poprzedniej generacji: PlayStation 3 i Xboksa 360. Więcej na temat ostatnich bestsellerów na Wyspach przeczytacie w tym newsie:

  1. FIFA 17 bije rekord, ale Forza Horizon 3 też notuje świetny wynik. Top 10 UK (25 września - 1 października)
Szefostwo w EA Sports ma powody do dumy. - FIFA 17 najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w Wielkiej Brytanii - wiadomość - 2016-10-03
Szefostwo w EA Sports ma powody do dumy.

FIFA 17 wyróżniła się w tym roku zastosowaniem zaawansowanego silnika Frostbite, znanego głównie z serii Battlefield, oraz innowacyjnym trybem fabularnym, który okazał się całkiem interesującą propozycją. W Drodze do sławy gracz wciela się w młodego piłkarza Aleksa Huntera, który rozpoczyna karierę w Premier League. Oprócz rozgrywania kolejnych spotkań, bierzemy udział w pobocznych aktywnościach życia sportowca. Ponadto gra otrzymała tradycyjne usprawnienia mechanik, m.in. stałych fragmentów, starć fizycznych, sztucznej inteligencji oraz technik ofensywnych, a także nowości w trybie FIFA Ultimate Team. Więcej o zaletach i wadach gry przeczytacie w naszej recenzji:

  1. Recenzja gry FIFA 17 - trzy punkty w nieco wymęczonym stylu
  1. Oficjalna strona gry FIFA 17
  2. FIFA 17 – kompendium wiedzy