Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 20:34

autor: Góral

FIFA 17 - pierwszy zwiastun gry potwierdza przeskok na silnik Frostbite

Doczekaliśmy się pierwszego, niestety krótkiego zwiastuna gry FIFA 17. O ile nie dowiedzieliśmy się z niego zbyt wiele na temat rozgrywki, tak pewnym już jest, że popularna sportowa seria zmienia technologię z Ignite na silnik Frostbite.

Firma Electronic Arts opublikowała pierwszy, krótki zwiastun gry FIFA 17. Nie zdradza on zbyt wiele, gdyż oficjalna zapowiedź produkcji odbędzie się 12 czerwca na konferencji wydawcy, ale potwierdzono na nim doniesienia sprzed kilku dni głoszące porzucenie technologii Ignite, stosowanej od kilku lat w sportowych tytułach „Elektroników”, na rzecz silnika Frostbite. Możecie go kojarzyć z szeregu gier EA – od Battlefielda Hardline, przez ostatniego Need for Speeda, po debiutujące jutro Mirror's Edge Catalyst. Przy okazji zdradzono również, że FIFA 17 dostępna będzie najpierw dla użytkowników konsoli Xbox One posiadających aktywną usługę EA Access, a oficjalna premiera odbędzie się 29 września bieżącego roku. Na pozostałe szczegóły musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Przypominamy, że konferencja Electronic Arts odbędzie się 12 czerwca o godzinie 22:00. Oprócz pokazu gry FIFA 17 doczekamy się na niej m.in. prezentacji multiplayera Battlefielda 1 oraz drugiej strzelanki ze stajni EA – Titanfall 2. Pozostałe atrakcje są na razie owiane tajemnicą, więc nie zapomnijcie włączyć naszego serwisu w najbliższą niedzielę, by być ze wszystkim na bieżąco.

Jak co roku nowa FIFA będzie musiała stawić czoła piłce nożnej od firmy Konami. Zapowiedziane niedawno Pro Evolution Soccer 2017 ma być ładniejsze od edycji z zeszłego roku, a poza tym twórcy obiecali usprawnienia w zachowaniu bramkarzy, systemie podań, kontrolowaniu zawodników, elementach taktycznych i nie tylko.