Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2016, 20:28

autor: Draug

Pierwsze recenzje Mirror’s Edge Catalyst – nie jest źle, ale powinno być lepiej

Jutro nastąpi premiera gry, tymczasem dziś możemy zapoznać się z pierwszymi recenzjami Mirror’s Edge Catalyst. Krytycy są raczej zgodni – DICE stworzyło porządną produkcję, ale o wielkim przeboju nie ma mowy.

Choć premiera Catalysta nastąpi jutro, już dziś możemy wreszcie stwierdzić – po ośmiu latach czekania na kontynuację Mirror’s Edge – czy studio DICE poradziło sobie z zadaniem opracowania nowego wcielenia unikatowego „symulatora parkouru” z 2008 roku. Krytycy okazali się raczej zgodni – w pierwszych recenzjach nie uświadczycie ani okrzyków wielkiego zachwytu, ani świadectw olbrzymiego rozczarowania. Oceny oscylują w przedziale 6-8 punktów (w dziesięcostopniowych skalach). Sam wystawiłem Mirror’s Edge Catalyst na łamach GRYOnline.pl notę 7.5 – z moją opinią zapoznacie się pod poniższym linkiem:

Mirror’s Edge Catalyst to porządna gra, ale Faith zasługiwała na coś lepszego. - Mirror’s Edge Catalyst z pierwszymi recenzjami – nie jest źle, ale powinno być lepiej - wiadomość - 2016-06-06
Mirror’s Edge Catalyst to porządna gra, ale Faith zasługiwała na coś lepszego.

A oto wybrane oceny innych serwisów:

Krytycy są w większości zgodni, że parkourowe poruszanie się zostało dopracowane i sprawia dużo frajdy, a fabuła i system walki pozostawiają sporo do życzenia. Natomiast jednomyślności nie ma w odniesieniu do otwartego świata – jedni (w tym ja) twierdzą, że to zbędny dodatek, który pozbawia grę charakteru, zaś inni bawią się świetnie w Mieście Szkła i chwalą fakt, iż poboczne aktywności zapewniają dodatkowe dziesiątki godzin zabawy. Krótko mówiąc, studio DICE nie pokpiło sprawy i stworzyło dobry produkt, ale o spełnieniu oczekiwań nie ma mowy – fani pierwszej odsłony przygód Faith liczyli na coś więcej.