Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS4PCXONE
Okładka Forgotton Anne (Switch)

Forgotton Anne

Opracowana przez niezależne studio ThroughLine Games produkcja łącząca elementy zaczerpnięte z gier przygodowych z cechami charakterystycznymi platformówek.

Przygodowe | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Forgotton Anne (Switch)

data premiery gry:

15maj2018

PS4 PC XONE

9lis2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forgotton Anne jest dziełem niezależnego studia ThroughLine Games. Produkcja w oryginalny sposób zestawia elementy zaczerpnięte z gier przygodowych z cechami charakterystycznymi dla platformówek.

Fabuła

W Forgotton Anne gracz trafia do fantastycznej krainy – Forgotton Realm – którą zamieszkują istoty powstałe z niepotrzebnych przedmiotów codziennego użytku. Tak zwane „Forgotlings” to zużyte ubrania, pojedyncze skarpety, stare zabawki czy wyrzucone przez adresatów listy. Główną bohaterką jest tytułowa Anne – dziewczyna pracuje w tutejszych służbach bezpieczeństwa, dbając o to, by w całej krainie panował ład i porządek. Kiedy wybucha rebelia, protagonistce i jej mistrzowi – niejakiemu Bonku – nie pozostaje nic innego, jak spróbować położyć kres niebezpiecznym rozruchom.

W trakcie rozgrywki fabuła wzbogacana jest o nowe intrygi i zwroty akcji, a o kolejnych wątkach dowiadujemy się nie tylko poprzez dialogi z napotkanymi postaciami, lecz przede wszystkim dzięki animowanym przerywnikom filmowym.

Mechanika

Akcja w Forgotton Anne prezentowana jest w perspektywie bocznej. Z gatunku platformówek produkcja czerpie sposób poruszania się po otoczeniu – bohaterka nie tylko skacze po półkach skalnych, lecz także potrafi się wspinać. Eksplorację urozmaicają zagadki – heroina posiada tajemniczy kamień noszący miano Arca, dzięki któremu może bezpośrednio wpływać na energetyczne wibracje poszczególnych elementów świata. Umożliwia on zarówno zmianę zachowań żywych stworzeń, jak i pozwala wpływać na funkcjonowanie maszyn.

Kwestie techniczne

Forgotton Anne charakteryzuje się wysokiej jakości, rysunkową oprawą graficzną, utrzymaną w stylu kojarzącym się ze studiem Ghibli – autorami takich klasyków jak Ruchomy zamek Hauru czy Spirited Away: W krainie bogów. Doskonale animowanym postaciom towarzyszą pełne kolorów lokacje, a obrazu całości dopełnia skomponowana na potrzeby gry muzyka.

Pozostałe

Tytuł stanowi element programu Square Enix Collective, w którym japoński wydawca wspiera niezależnych deweloperów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Forgotton Anne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Forgotton Anne

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 4870 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-2125 3.3 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 5850 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10
Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016
Wieści ze świata (Thumper, Forgotton Anne, Space Hulk: Deathwing, P.A.M.E.L.A.) 3/10/2016

wiadomość3 października 2016

Dzisiaj piszemy o zbliżającej się premierze gry muzycznej Thumper, gameplayu z pięknego Forgotton Anne, trailerze prezentującym arsenał z gry Space Hulk: Deathwing, a także o opóźnieniu debiutu survivalu P.A.M.E.L.A. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Forgotton Anne – ładne połączenie platformówki z przygodówką
Zapowiedziano Forgotton Anne – ładne połączenie platformówki z przygodówką

wiadomość22 września 2016

Gry niezależne są obecnie w ofensywie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała w najbliższym czasie ulec zmianie. Najnowszym tego przykładem jest Forgotton Anne – połączenie platformówki i gry przygodowej, które już teraz urzeka piękną oprawą.

PS4
PC
XONE
Switch