Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4XONE
Okładka Lost Ember (PC)

Lost Ember

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w wilka posiadającego ponadnaturalne zdolności i przemierzamy ruiny starożytnej cywilizacji. Akcja Lost Ember toczy się w miejscu, gdzie niegdyś stała metropolia fikcyjnego ludu wzorowanego na plemieniu Inków.

Przygodowe | TPP | elementy logiczne | indie | przygodowe gry akcji | eksploracyjne

Okładka Lost Ember (PC)

data premiery gry:

19lip2019za 117dni

PC PS4 XONE

2020

Switch

Lost Ember to przygodowa gra akcji. Opracowało ją niemieckie studio Mooneye, dla którego był to debiutancki projekt.

Fabuła

Akcja gry toczy się w ruinach metropolii Machu Kila, dawniej będącej stolicą imperium fikcyjnego ludu Inrashi, przypominającego pod wieloma względami Inków. Cywilizacja ta dawno temu wymarła, a wybudowane przez nią monumenty stały się częścią dzikiego lasu. Podczas zabawy gracz kieruje wilkiem posiadającym moc opętywania ciał innych zwierząt. Korzystając z tej zdolności, musimy przemierzać świat i krok po kroku odkrywać prawdę o tym, co doprowadziło do upadku Machu Kila.

Mechanika

Lost Ember to przygodowa gra akcji i podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją, co pewien czas trafiając na wyzwania testujące naszą zręczność lub spryt. Większość czasu spędzamy w skórze wilka. Jest on szybki i silny, więc równie dobrze radzi sobie podczas pokonywania dużych dystansów, jak i polowań. Te cechy nie wystarczają jednak do przejścia gry. Konieczne jest przejmowanie ciał innych zwierząt i wykorzystywanie ich unikalnych zdolności do pokonania przeszkód i problemów, którym wilk nie byłby w stanie sprostać. Podczas zabawy napotykamy wiele różnych gatunków zwierząt dysponujących odmiennymi cechami. Przykładowo, opętanie ptaków pozwala nam latać, ryb – nurkować, a jako kret kopiemy podziemne tunele.

W podróżach wilkowi towarzyszy magiczna istota przypominającą czerwoną kulę światła, która pomaga mu odnaleźć drogę do celu. Jej moc pozwala również zobaczyć wspomnienia z czasów sprzed upadku cywilizacji Inrashi.

Kwestie techniczne

Lost Ember oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, która zamiast na realizm stawia na żywe kolory i lekko kreskówkową stylistykę. Warto wspomnieć, że warstwę dźwiękową opracowało dwóch weteranów studia Rockstar North – Craig Conner (odpowiedzialny za muzykę w całej serii Grand Theft Auto) oraz Will Morton (autor efektów audio i dialogów w kilku odsłonach tego samego cyklu).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Lost Ember

Wymagania wiekowe Lost Ember

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lost Ember

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10

Lost Ember pozwoli zwiedzać ruiny w skórze magicznego wilka
Lost Ember pozwoli zwiedzać ruiny w skórze magicznego wilka

wiadomość23 sierpnia 2016

Zespół Mooneye Studios pracuje nad projektem Lost Ember, czyli śliczną przygodową grą akcji, która pozwoli w skórze wilka zwiedzić ruiny wymarłej cywilizacji. Produkcja wyjdzie w 2018 roku na pecety i konsole.

PC
PS4
XONE
Switch