Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 10:47

Lost Ember pozwoli zwiedzać ruiny w skórze magicznego wilka

Zespół Mooneye Studios pracuje nad projektem Lost Ember, czyli śliczną przygodową grą akcji, która pozwoli w skórze wilka zwiedzić ruiny wymarłej cywilizacji. Produkcja wyjdzie w 2018 roku na pecety i konsole.

Niemieckie studio Mooneye zapowiedziało projekt Lost Ember, czyli przygodową grę akcji, w której wcielimy się w dysponującego magicznymi mocami wilka eksplorującego ruiny wymarłej cywilizacji. Tytuł zmierza na pecety oraz nieujawnione jeszcze konsole. Twórcy zamierzają w najbliższych tygodniach uruchomić Kickstartera, który ma pomóc im zebrać dodatkowe środki na produkcję.

LOST EMBER SKRÓCIE:
  • Deweloper: Mooneye Studios
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy: PC, konsole
  • Data premiery: 2018 r

Akcja toczyć się będzie w ruinach metropolii Machu Kila, dawniej będącej stolicą imperium fikcyjnego ludu Inrashi, przypominającego pod wieloma względami Inków. Cywilizacja ta dawno temu wymarła, a wybudowane przez nią monumenty stały się częścią dzikiego lasu. Podczas zabawy gracz pokieruje wilkiem posiadającym moc opętywania ciał innych zwierząt. Korzystając z tej zdolności, będziemy eksplorowali świat i krok po kroku odkrywali prawdę o tym, co doprowadziło do upadku Machu Kila.

Większość czasu spędzimy w skórze wilka. Będzie on szybki i silny – równie dobrze poradzi sobie podczas pokonywania dużych dystansów, jak i polowań. Te cechy nie wystarczą jednak do przejścia gry. Konieczne okaże się przejmowanie ciał innych zwierząt i wykorzystywanie ich unikalnych zdolności do pokonania przeszkód i problemów, którym wilk nie byłby w stanie sprostać.

Podczas zabawy napotkamy wiele różnych gatunków zwierząt dysponujących odmiennymi cechami. Przykładowo, opętanie ptaków pozwoli nam latać, ryb nurkować, a jako kret wykopiemy podziemne tunele.

W podróżach wilkowi towarzyszyć ma magiczna istota przypominająca czerwoną kulę światła, która będzie nam pomagała odnaleźć drogę do celu. Jej moc pozwoli również zobaczyć wspomnienia z dawnych czasów, sprzed upadku cywilizacji Inrashi.

Warto wspomnieć, że warstwę dźwiękową opracuje dwóch weteranów studia Rockstar North – Craig Conner (odpowiedzialny za muzykę w całej serii Grand Theft Auto) oraz Will Morton (zajmował się efektami audio i dialogami w kilku odsłonach cyklu GTA)

  1. Oficjalna strona gry