Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 10:29

autor: Vergil

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - dzisiaj premiera na PC, PS4 oraz XONE

Dziś debiutuje Deus Ex: Rozłam Ludzkości w wersjach na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Jednocześnie udostępniono przepustkę sezonową, w skład której wejdą m.in. dwa duże dodatki fabularne. Pierwsze recenzje gry nastrajają optymistyczne, jednak wynika z nich, że nie przebije ona pod względem złożoności swego wielkiego poprzednika.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj ma miejsce światowa premiera gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości, czyli kolejnej części słynnej serii RPG osadzonej w klimatach science-fiction. Posiadacze konsol PS4 i Xbox One mogą grać już od rana, natomiast pecetowcy muszą poczekać na odblokowanie gry na Steamie do godziny 18:00. Tytuł dystrybuowany jest w naszym kraju przez Cenegę, w wersji z polskimi napisami. Najlepsze ceny zakupu Rozłamu Ludzkości znajdziecie jak zawsze w naszej porównywarce cenowej.

Deus Ex: Bunt Ludzkości stanowił swego rodzaju odrodzenie marki Deus Ex. Po premierze drugiej odsłony serii, Deus Ex: Invisible War, pieczę nad marką przejęło studio Eidos Montreal. Lista zmian wprowadzonych przez deweloperów w Buncie Ludzkości nie była krótka - począwszy od umiejscowienia akcji gry przed wydarzeniami z pierwszej części cyklu, przez uwspółcześnienie wielu elementów rozgrywki, skończywszy na zupełnie nowym bohaterze. Mimo to tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony zupełnie nowych graczy, niezaznajomionych z poprzednimi odsłonami serii, jak i zagorzałych fanów cyklu, którzy zjedli zęby na przygodach J.C. Dentona. Jak się mają sprawy w przypadku Rozłamu Ludzkości, czyli kontynuacji opowieści o Adamie Jensenie?

Fani serii Deux Ex wiązali spore nadzieje z premierą Rozłamu Ludzkości. Jak wypadnie nowe dzieło studia Eidos Montreal? - Deus Ex: Rozłam Ludzkości - dzisiaj premiera na PC, PS4 oraz XONE - wiadomość - 2016-08-23
Fani serii Deux Ex wiązali spore nadzieje z premierą Rozłamu Ludzkości. Jak wypadnie nowe dzieło studia Eidos Montreal?

Pozytywne recenzje

Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, i tym razem ekipa Eidos Montreal nie ograniczyła się do kosmetyki. Gra działa na zupełnie nowym silniku graficznymjak wynika z naszej recenzji, prezentuje się naprawdę dobrze. Schemat rozgrywki pozostał w zasadzie niezmieniony w porównaniu z poprzednikiem. W trakcie zabawy ponownie odwiedzamy kilka rozbudowanych lokacji, otwartych na eksplorację oraz oferujących wiele dróg do celu. Tym razem jednak skradankowe podejście nie jest preferowane, a gra wynagradza głośną eliminację przeciwników niemal taką samą ilością punktów doświadczenia. Warto również odnotować, że na hardkorowych graczy czeka tutaj zupełnie nowe wyzwaniedodatkowy poziom trudności "I never asked for this", w którym... śmierć bohatera jest permanentna.

Niestety, jak wynika z dostępnych w sieci recenzji, piętą achillesową gry może okazać się opowiedziana w niej historia, która nie jest tak rozbudowana, jak miało to miejsce poprzednio, a także niedopowiedzenia związane z zakończeniem poprzedniej części serii. Sytuację powinny poprawić zapowiedziane przez twórców dodatki fabularne – Deus Ex: Rozłam Ludzkości otrzyma Przepustkę Sezonową, w której skład wchodzą przede wszystkim dwa fabularne DLC:

  1. System Rift – premiera odbędzie się jeszcze tej zimy.
  2. A Criminal Past – zadebiutuje na początku 2017 roku.

Na ten moment nie wiadomo, jaka historia zostanie w nich opowiedziana. Wydaje się prawdopodobne, że będą to fragmenty, które zostały po prostu wycięte z fabularnej kampanii dla pojedynczego gracza.

Ponadto gracze, którzy zakupią Przepustkę Sezonową, jeszcze dzisiaj otrzymają dostęp do rozmaitych dodatków ułatwiających rozgrywkę. Wśród nich znalazły się skórki na broń, dodatkowa amunicja, nowe rozszerzenia do broni, dodatkowe wszczepy, pięć tysięcy kredytów, części do craftingu, a także bonusy dla komponentu „Breach”. Każde z rozszerzeń będzie można zakupić osobno.

Skradanie nie jest już premiowane – w Deus Ex: Rozłam Ludzkości można grać, niczym w standardową strzelaninę FPP. - Deus Ex: Rozłam Ludzkości - dzisiaj premiera na PC, PS4 oraz XONE - wiadomość - 2016-08-23
Skradanie nie jest już premiowane – w Deus Ex: Rozłam Ludzkości można grać, niczym w standardową strzelaninę FPP.

Wymagania sprzętowe, DX 12, Denuvo

Na koniec garść informacji dotyczących wersji na komputery osobiste. Przede wszystkim, 12 sierpnia poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe. Te jednoznacznie sugerują, że osoby, które chcą cieszyć się oprawą w najwyższych detalach, powinny zaopatrzyć się w sprzęt z górnej półki. Oprócz tego niedawno dowiedzieliśmy się, że gra otrzyma wsparcie dla DirectX 12 dopiero po premierze – studio Nixxes, które odpowiada za wersję na PC, zapowiedziało bowiem, że stosowna łatka zadebiutuje na początku września. Ponadto deweloperzy zagrali piratom na nosie i zaimplementowali w niej zabezpieczenia Denuvo.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym kompendium wiedzy o Deus Ex: Rozłam Ludzkości, w którym zebraliśmy wszystkie informacje na temat tej produkcji.