Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2016, 14:59

autor: Draug

Deus Ex: Rozłam ludzkości – które zakończenie Buntu ludzkości jest kanoniczne? [SPOILERY]

Przy okazji wywiadu z twórcami gry Deus Ex: Rozłam ludzkości (ang. Mankind Divided) zapytaliśmy o to, które z czterech zakończeń poprzedniej odsłony serii – Buntu ludzkości – zostało uznane za kanoniczne w fabule kontynuacji. Odpowiedź brzmi: każde po trochu. UWAGA: news zawiera spoilery!

Większość osób, które czekają na Deus Ex: Rozłam ludzkości (ang. Mankind Divided), zastanawia się pewnie, jak w grze zostaną potraktowane wybory graczy z Deus Ex: Buntu ludzkości (ang. Human Revolution). W końcu pierwsza część przygód Adama Jensena miała cztery różne zakończenia, a kontynuacja nie oferuje funkcji importu plików zapisu z wcześniejszej produkcji. Korzystając z okazji, jaka nadarzyła się przy możliwości ogrania gry, zwróciliśmy się z tym tematem do deweloperów. W odpowiedzi na pytanie, jak wybór z finału „jedynki” przekłada się na Rozłam ludzkości, Jean-Francois Dugas – executive director omawianego tytułu – odpowiedział, że tak na dobrą sprawę wszystkie zakończenia zostały uznane po części za kanoniczne:

„Kiedy się nad tym zastanowisz, to jedynie trzy osoby wiedzą, co tak naprawdę się wydarzyło [w finale Buntu ludzkości – przyp. aut.]: Eliza Cassan, Adam Jensen oraz osoba, która Jensena kontroluje, czyli gracz. Oznacza to, że w świecie Rozłamu ludzkości istnieją pewne plotki, przekonania, są ludzie, którym wydaje się, że znają prawdę, ale to wszystko jest trochę zakłamane. Nikt jednak nie wie, co tak naprawdę wtedy się wydarzyło. Poza tym pomiędzy grami są prawie dwa lata, więc najprawdopodobniej Adam Jensen miał w tym czasie różne przygody.”

Jak dotąd wrażenia z przedpremierowych pokazów są hurraoptymistyczne. Czy Deus Ex: Mankind Divided będzie jedną z najlepszych gier tego roku? - Deus Ex: Rozłam ludzkości – które zakończenie Buntu ludzkości jest kanoniczne? [SPOILERY] - wiadomość - 2016-07-18
Jak dotąd wrażenia z przedpremierowych pokazów są hurraoptymistyczne. Czy Deus Ex: Mankind Divided będzie jedną z najlepszych gier tego roku?

Dowiedzieliśmy się również, że wybór zakończenia w Rozłamie ludzkości będzie bardziej kompleksowy niż niesławne przyciski z Buntu ludzkości. Tych i innych ciekawych rzeczy dowiecie się z naszej świeżej zapowiedzi, napisanej po sześciogodzinnej sesji z omawianym tytułem:

Na koniec przypominam, że premiera gry Deus Ex: Rozłam ludzkości ma nastąpić 23 sierpnia bieżącego roku. Kolejna porcja cyberpunkowych przygód z Adamem Jensenem w roli głównej zostanie zaserwowana posiadaczom komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One.