Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2016, 16:50

autor: YouRec

Stardew Valley - dzisiaj premiera aktualizacji 1.1

Eric Barone poinformował na swoim Twitterze o premierze najnowszej aktualizacji do popularnego sandboksa. Od teraz w Stardew Valley możemy między innymi wziąć rozwód i zbudować piwnicę.

Stardew Valley już w momencie swojej premiery był niezwykle rozbudowanym tytułem RPG, przeznaczonym dla osób, które zawsze chciały chwycić za motykę i rozpocząć farmerską przygodę. Jeśli jednak znalazł się ktoś, kto poznał już całą zawartość gry i zrobił sobie przerwę od zabawy, to czeka na niego idealna okazja na powrót do magicznej doliny. Jak poinformował ConcernedApe (pod tym nickiem ukrywa się Eric Barone), dziś (tj. 03.10) ma miejsce premiera aktualizacji 1.1, która wprowadza do tego popularnego sandboksa całą górę usprawnień i nowości. Zainteresowani już wcześniej mogli testować zawartość w ramach beta-testów, używając do tego platformy Steam.

Stardew Valley to gra, która czerpie garściami ze znanej serii Harvest Moon. - Stardew Valley - dzisiaj premiera aktualizacji 1.1 - wiadomość - 2016-10-03
Stardew Valley to gra, która czerpie garściami ze znanej serii Harvest Moon.

O pracach nad aktualizacją autor gry poinformował w maju i zaprezentował listę prawdopodobnych zmian. Obecnie znamy już wszystkie usprawnienia, z których najważniejsze to:

  • Shane i Emily jako kandydaci do małżeństwa;
  • nowe budynki, w tym młyn, w którym gracz będzie mógł produkować mąkę albo cukier;
  • pięć nowych map, w których gracz rozpocznie zabawę w farmera;
  • możliwość wzięcia rozwodu;
  • możliwość rozbudowania domu o piwnicę;
  • ulepszone mechaniki walki, rolnictwa, górnictwa i produkcji;
  • nowe ryby, nasiona i zadania;
  • poprawki błędów.

Listę wszystkich nowości możecie przejrzeć tutaj.

Stardew Valley - dzisiaj premiera aktualizacji 1.1 - ilustracja #2

Stardew Valley to opracowana przez niezależne studio Concerned Ape sandboksowa gra RPG, opowiadająca o życiu farmera. Akcja Stardew Valley toczy się w pełnej magii krainie fantasy, a gracze wcielają się w postać młodego farmera, którego ambicją jest przekształcenie posiadanego poletka w ogromne gospodarstwo, przynoszące wysokie zyski. Rozgrywka urozmaicona została rozbudowanymi elementami RPG, a podczas zabawy bierzemy aktywny udział w życiu okolicznej wioski, nawiązując przyjaźnie i wchodząc w rozmaite interakcje z jej mieszkańcami, co otwiera przed nami nowe wyzwania i okazje do zarobku. W losowo generowanym świecie gry pojawia się także możliwość zawarcia małżeństwa i posiadania dzieci.