Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Thunder Tier One (PC)
OkładkaThunder Tier One (PC)

Thunder Tier One

Thunder Tier One to taktyczna strzelanina, rozgrywana w czasie rzeczywistym, z akcją ukazaną w perspektywie top-down. Wciel się w lidera tytułowej formacji i powstrzymaj wroga, zanim doprowadzi on do destabilizacji sytuacji politycznej na całym świecie.

Akcji | współczesne konflikty | widok izometryczny | taktyczne | sieciowe | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thunder Tier One Premiera

anulowana

PS4 XONE

7gru2021

PC

Thunder Tier One to utrzymana w perspektywie top-down taktyczna strzelanina, rozgrywana w czasie rzeczywistym. Tytuł ten powstawał od 2016 roku i początkowo stanowił osobisty projekt Pawła Smolewskiego, pracującego w tamtym czasie dla Bohemia Interactive – producenta m. in. popularnej serii ArmA. Smolewski zdecydował się podzielić pomysłem z Nelsonem Duarte oraz Arseniy’em Smirnovem, wspólnie z nimi kontynuując prace nad grą. Po roku produkcja została jednak wstrzymana ze względu na inne zobowiązania zespołu. W 2020 pomysł przedstawiono firmie KRAFTON – holdingowi, zrzeszającemu niezależne studia, odpowiedzialne m. in. za opracowanie takich tytułów, jak Playerunknown's Battlegrounds czy The Callisto Protocol. Projekt wznowiono a do zespołu zwerbowano kolejne osoby (m. in. Pedra Pinho’a, Jorge’a Aguira, Lorenza Salvadoriego czy Michała Flodrowskiego).

Fabuła

Akcja Thunder Tier One rozgrywa się na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku w fikcyjnym kraju Salobia, zlokalizowanym w Europie Wschodniej. W obliczu rosnących wpływów White Octopus — zagrażającej globalnemu bezpieczeństwu grupy terrorystów — powołano do życia tytułową, elitarną jednostkę wojskową. Gracz wciela się w rolę lidera Thunder Tier One, a jego nadrzędnym zadaniem jest powstrzymanie wroga, nim jego działania doprowadzą do destabilizacji sytuacji politycznej na świecie.

Mechanika

Z uwagi na fakt, że rozgrywka w Thunder Tier One kładzie nacisk na aspekt taktyczny, akcja prezentowana jest w perspektywie top-down. Dzięki temu gracz ma szerszy ogląd pola bitwy, co pozwala na opracowanie zaawansowanej strategii działania. Kolejne misje rozgrywają się w zróżnicowanych środowiskach, takich jak choćby miejska zabudowa, kompleksy przemysłowe, gęste lasy, czy wnętrza budynków. Zadania polegają między innymi na eliminacji wyznaczonych celów, ratowaniu zakładników oraz na przejmowaniu punktów o strategicznym znaczeniu.

Warto odnotować, że wygląd żołnierza, w którego się wcielamy, możemy dostosować do własnych preferencji. Twórcy oddali do naszej dyspozycji rozbudowany edytor, gdzie decydujemy nie tylko o elementach ubioru, wybierając pomiędzy nakryciami głowy, maskami, kurtkami, spodniami, a nawet rękawicami i kaburami, lecz także o interesującym nas uzbrojeniu. W trakcie rozgrywki w nasze ręce wpada zróżnicowany arsenał, jaki podzielono na cztery kategorie: broń główna, broń przyboczna, granaty i dodatkowy ekwipunek.

Tryby gry

Trzon Thunder Tier One stanowi składająca się z dziesięciu misji fabularna kampania, którą można rozgrywać zarówno w pojedynkę (w towarzystwie zespołu AI), jak i w trybie co-op.

Wśród wariantów rozgrywki wieloosobowej wymienić można chociażby dwa tryby, wprowadzone do tytułu w ramach Gameplay Preview Bravo. Jednym z nich jest Exfil, czyli tryb PvP przeznaczony dla 10 graczy. Zawodnicy zostają podzieleni na dwie, pięcioosobowe drużyny. W czasie gdy jedna ma za zadanie wypełnić misję, druga musi jej w tym za wszelką cenę przeszkodzić. Na każdy mecz przypada 10 rund, a zespoły zamieniają się miejscami w połowie rozgrywki. Zwycięzcami zostają członkowie tej drużyny, której udało się zdobyć 6 punktów.

Do gry wprowadzony został również tryb PvE, przeznaczony dla czterech osób i ograniczony czasowo – Dominacja. Celem drużyny jest odebranie punktów kontrolnych kierowanej przez komputer frakcji wroga. W ramach rozgrywki gracze muszą nie tylko odpierać kontrataki przeciwnika, ale też rozbrajać bomby. Skrzynki z zaopatrzeniem są im dostarczane za każdym razem, gdy ich cel zostanie osiągnięty.

Kwestie techniczne

Opracowany na platformę PC Thunder Tier One działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, dzięki czemu produkcja może pochwalić się trójwymiarową oprawą graficzną na wysokim poziomie. Wrażenie robi przede wszystkim dopracowane środowisko, zwłaszcza bogata roślinność porastająca poszczególne lokacje oraz efekty cząsteczkowe, jakie towarzyszą choćby startom śmigłowców.

Do gry wprowadzone zostało również wsparcie dla modyfikacji z integracją Warsztatu Steam, dzięki czemu gracz ma możliwość dostosowywania ekwipunku, broni oraz misji.

Ostatnia modyfikacja 6 grudnia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-10  

Thunder Tier One cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Thunder Tier One

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Thunder Tier One Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3490 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770K 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE