Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 13:23

Thunder Tier One - w śliczny taktyczny shooter można zagrać za darmo już w ten weekend

W ten weekend odbędą się kolejne testy Thunder Tier One, czyli obiecującej taktycznej strzelanki, tworzonej przez weteranów takich marek jak PUBG czy ArmA.

WERSJA TESTOWA ZAOFERUJE:
  1. dwa nowe tryby multiplayer – jeden PvP, a drugi PvE,
  2. kolejną misję dla pojedynczego gracza,
  3. poprawione wersje dwóch zadań singleplayer z poprzednich testów.

Wkrótce będziecie mogli za darmo przetestować Thunder Tier One, czyli taktyczną strzelankę firmy Krafton. W dniach 29 lipca – 1 sierpnia zorganizowane zostaną testy o nazwie „Gameplay Preview Bravo”. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zainteresowanym radzimy szybko udać się na profil gry na Steamie i dokonać rejestracji.

Warto skorzystać z okazji do sprawdzenia projektu, gdyż Thunder Tier One to jedna z najbardziej intrygujących nadchodzących taktycznych strzelanek – m.in. dlatego, że akcję będziemy obserwowali z lotu ptaka, co zdarza się rzadko w tym gatunku. Korzenie produkcji sięgają 2016 roku, kiedy to grupa pracowników studia Bohemia Interactive (znanego z serii Arma) zaczęła ją rozwijać jako prywatny projekt. Inne zobowiązania wymusiły jednak wstrzymanie prac. Potem w nowej firmie deweloperzy zajęli się m.in. tworzeniem PUBG. W 2020 roku powrócili do starego pomysłu i Krafton zdecydował się sfinansować grę.

Pierwsze testy Thunder Tier One odbyły się w grudniu ubiegłego roku. Wersja, która zostanie udostępniona jutro, ma być znacznie bardziej rozbudowana.

Otrzymamy możliwość sprawdzenia dwóch nowych trybów multiplayer. W Exfil (PvP) zmierzą się ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny graczy. Jedna z grup spróbuje wydostać się z pola walki z przesyłką, a druga będzie musiała jej w tym przeszkodzić. Mecz podzielony zostanie na dziesięć rund, a po każdej z nich strony zmienią się rolami.

Drugi nowy tryb to Domination. To wariant PvE, w którym grupa czterech graczy będzie musiała odbić z rąk AI serię punktów kontrolnych. Po zdobyciu każdego z nich otrzymamy zrzut z dodatkowym zaopatrzeniem.

W testach będziemy mogli również sprawdzić nową misję z kampanii dla pojedynczego gracza, zatytułowaną Blue Typhoon, w której zostaniemy zrzuceni na złomowisko mające być centrum operacyjnym grupy terrorystycznej. Ponadto powrócą dwie mapy singleplayer z wcześniejszych testów. W porównaniu z grudniowymi wersjami zaoferują one wiele ulepszeń, w tym bardziej zaawansowane AI i poprawiony balans rozgrywki.

  1. Thunder Tier One w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry