Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 12:36

autor: Szarmancki

Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną

Utalentowany fotograf zainspirowany filmową Diuną stworzył ponad 20 cyfrowych plakatów z Mass Effect: Legendary Edition. Zobacz imponujące rezultaty pracy artysty.

Niedawno do sieci trafił oficjalny zwiastun wyczekiwanej przez wielu ekranizacji Diuny. Zdjęcia do wspomnianego trailera zostały wykonane w imponującym, iście kinowym stylu i od niektórych ujęć, kreacji postaci czy krajobrazów trudno oderwać wzrok. Efekt „wow” zafascynował twórcę cyfrowej fotografii o pseudonimie xam3l. Artysta zainspirowany magią Diuny postanowił skomponować serię ujęć z kolekcji gier Mass Effect: Legendary Edition w taki sposób, by hipnotyzowały tym samym urokiem, co plakaty reklamujące film w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Pierwsze próby można znaleźć na instagramowym profilu autora wykorzystywanym przez niego jako portfolio – xam3l regularnie zamieszcza tam starannie wykonane, przemyślane zdjęcia uchwycone w trybie fotograficznym rozmaitych gier, w tym również w serii Mass Effect. Po ukazaniu się zwiastuna Diuny twórca wpadł na pomysł stworzenia plakatów gier BioWare w stylu wzorowanym na filmie. Wyniki jego pracy są równie imponujące i oszołamiające co pierwowzór.

Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną - ilustracja #1

Swój pierwszy zbiór zademonstrował w serwisie Reddit, gdzie zamieścił dziewięć plakatów, na których możemy zobaczyć chociażby Garrusa Vakariana jako Archanioła, Jack – Obiekt Zero czy Sheparda jako Widmo. Przydomki trafne – zupełnie jak w przypadku filmowej Diuny. Kolejne zestawienie pojawiło się zaledwie trzy dni później i zawierało aż trzynaście obrazów, na których tym razem znalazły się Tali, Benezia czy EDI. xam3l nie planuje poprzestać na tych grafikach i obiecuje dalszy rozwój swojego projektu artystycznego, którego wyniki w dalszym ciągu będzie publikował na popularnym Reddicie.

Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną - ilustracja #2

Jak pisze pod swoimi postami autor, nie były to skomplikowane do wykonania prace – xam3l na co dzień tworzy fotografie w grach i spędza dużo czasu na szukaniu odpowiednich ujęć. Większość zdjęć miał już na dysku, więc wystarczyło je przejrzeć i wybrać te pasujące do charakteru Diuny, przerobić je, chociażby w trybie fotograficznym Mass Effect: Legendary Edition (w wersji na Xbox Series X), i dodać tekst napisany pasującą czcionką. Nie zapominajmy jednak o kreatywności i umiejętnościach potrzebnych do uchwycenia tak interesujących ujęć.

Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną - ilustracja #3
Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną - ilustracja #4
Imponujące plakaty z Mass Effect inspirowane filmową Diuną - ilustracja #5